| TheG0dfather a întrebat:

De ce nu exista Zeus?

13 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

LA 80 de kilometri nord de Smirna şi la 24 de kilometri de ţărm, de-a lungul râului Caicus, se afla Pergamul, astăzi Bergama. Oraşul era renumit pentru templul lui Zeus, sau Jupiter. În secolul al XIX-lea, arheologii au mutat altarul din acest templu, împreună cu alte statui şi basoreliefuri înfăţişând zeităţi păgâne, la Muzeul Pergamon din Berlin, unde poate fi văzut şi astăzi.Deci,e doar un zeu facut de oameni, fara nici o putere, doar o statuie.

| CinevaNou a răspuns (pentru danay72):

Ai dreptate, doar un zeu facut de oameni poate favoriza un anume popor ales.

| OnuOnulică a răspuns:

Ce te face sa crezi ca nu exista?

| Alphawolf a răspuns:

Dintr-un motiv simplu, nu poate exista ceva ce sfideaza realitatea(legile ei).

| fllu07 a răspuns:

Zeus...
nu a creat nimic, nu are ni o putere, deci este normal sa nu existe.

| anonim_4396 a răspuns (pentru fllu07):

Nici pisicile nu au creat nimic si nu au nici o putere deci conform tie, pisicile nu exista.

| bleakk a răspuns (pentru fllu07):

Si daca o piatra "nu a creat nimic, nu are ni o putere" cum de exista?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista,linisteste-te.
Doar ca la nivelul tau de evolutie spirituala, nu iti este permis sa-l vezi.
Exista mai multe lucruri care nu se vad decat cele care se vad.
Rabdare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate exista.

| DarkAndDreary a răspuns:

Eh, nu exista. De unde crezi ca vin fulgere? Huh?

| NoName0x0 a răspuns:

De mere happy

| Loominaty a răspuns:

Nu ne mai slaveste interesele.

| Djnicnr a răspuns:

Iisus l-a dat jos de pe tron!