| MimiJaneMara a întrebat:

De ce nu sapa nicio țară pana în iad dacă este în centrul pământului?

Răspuns Câştigător
| Darkmagic a răspuns:

Cu o tinta de 11.100 m, chinezii sunt cu mult in urma, prin urmare, nu sunt chiar atat de capabili.
Cu tehnologia de acum mai mult de 50 de ani, rusii au sapat o "groapa" Superdeep 3, (nu stiu echivalentul in ruseste), adanca de 12.261 m.
Nota bene, nu au dat inca de iad, ci doar de caldura de acolo. happy

8 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

In interiorul (centrul) Pamantului nu e un lac de foc si pucioasa, ci un nucleu solid de nichel si fier.

| ania a răspuns:

Cine tine neapărat sa ajungă în iad?

| J0B0MAT a răspuns:

"Iadul este gol și toți diavolii sunt aici."

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Iadul exista și pe suprafața pământului pentru omul fără Dumnezeu și în sufletul și inima omului fără Dumnezeu căci iadul este casa celui rău iar un suflet fără Dumnezeu în el o inimă fără Dumnezeu în ia este un suflet rătăcit plin de iad și răutate.

| EestiSodalane a răspuns:

Iadul nu este in centrul pamantului. De asemenea nu este un loc fizic. E o stare spirituală.

| Darius50boss a răspuns:

Nu se știe în ce zonă este iadul

| CuStimaSiRespect a răspuns:

Dacă e vreo țară capabilă să ducă la îndeplinire acest proiect, aceasta e China:

https://www.digi24.ro/......re-2377151

| CuStimaSiRespect a răspuns (pentru Darkmagic):

Nici nu se putea altfel, conform retoricii occidentale, rușii împreună cu chinezii deschid porțile iadului laughing

| Darkmagic a răspuns (pentru CuStimaSiRespect):

Cu o tinta de 11.100 m, chinezii sunt cu mult in urma, prin urmare, nu sunt chiar atat de capabili.
Cu tehnologia de acum mai mult de 50 de ani, rusii au sapat o "groapa" Superdeep 3, (nu stiu echivalentul in ruseste), adanca de 12.261 m.
Nota bene, nu au dat inca de iad, ci doar de caldura de acolo. happy