| Qasim a întrebat:

De ce nu se invata la orele de istorie din scolile din Romania, ca un domnitor roman, pe nume Radu cel frumos era de religie islamica? Cati dintre voi stiati ca acesta era musulman?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Istoria din scoli nu e predata integral. Elevul nu este mintit direct, prin schimbarea datelor, ci se foloseste tehnica omisiunii (se scot din carti acele pasaje care nu convin istoricilor, denaturand realitatea). E valabil si cu alte domenii, cum ar fi Religia (sunt multe dedesupturi care nu se mentioneaza). Cine nu are ochi sa citeasca mai multe surse, va crede ce i se da pe tava.

| Qasim explică (pentru dannyel86):

Nu stiu cum sa iti explic dar cand ti-am citit raspunsul, parca gandurile mele erau scrise acolo prin vorbele tale. Bravo! Chiar ai spus adevarul si ai funda ca rasplata pentru inteligenta si sinceritatea de care ai dat dovada!

| dannyel86 a răspuns (pentru Qasim):

Salut. Ma bucur ca suntem pe aceeasi lungime de unda. Am scris ceea ce gandesc si cred ca sunt mai multi de acord cu mine. Ma simt onorat ca mi-ai apreciat raspunsul si ca ai considerat ca merit funda! Sarbatori fericite!

8 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Pentru că copiii nu au voie să ştie asta.Ei trebuie să ştie că singurul sistem de operare din lume e Microsoft Windows(real sunt mult mai multe dar gratis şi bazate le Linux), şi că singura religie din lume este ortodoxismul(real asta nu e credință ci doar o doxă dreaptă, adică reguli inventate de om) şi că nu exista islamism, şi alte ideologii creştine similare.

| xerxes1 a răspuns:

Pentru ca era gay, ca majoritatea musulmanilor.

| Qasim explică (pentru xerxes1):

Aaaa era gay? De unde stii? Pentru ca asa a spus kaafiru ala de Chalcondyles? Ala avea tot interesu sa denigreze ii denigreze pe otomani dupa ce acestia ii daramau pe bizantini. Mai mult, pentru a avea acces el la astfel de informatii trebuia sa fii asistat personal la astfel de lucruri pe care el le-a povestit, insa el nu a asistat ci doar ce banuia mintea lui bolnava acolo sus in copac unde era cocotat incercand sa vada cate ceva. Asta este una dintre altele minciuni aduse la adresa musulmanilor pe care nu am cum sa le cred niciodata.

| Mclaren12 a răspuns:

Nu cred că interesează pe nimeni că domnitorul respectiv era musulman. Copiii din România și practic din lumea întreagă sunt spălați pe creier în școli cu o istorie falsă. Nu ridică cu nimic în slăvi islamismul faptul că domnitorul menționat de tine era musulman.

| Alinnnstefannn a răspuns:

Bună întrebarea, dar care știa ce Radu cel Frumos era poponar, adică îi plăcea penisul și curul barbatilor/băieților, mai ales băieților slabi care opuneau mai greu rezistenta?

| Qasim explică (pentru Alinnnstefannn):

Tu de unde stii ca aceste lucruri sunt adevarate? Omul a fost casatorit, a avut si copii si imi e greu sa cred ca cele afirmate de tine sunt adevarate.