| OctavianDanielMaria a întrebat:

De ce nu va castrati ca sa ajungeti in imparatia cerurilor? Ca asa zice Iisus.Matei19 "11El le-a răspuns: „Nu* toţi pot primi cuvântul acesta, ci numai aceia cărora le este dat.
12Fiindcă sunt fameni care s-au născut aşa din pântecele maicii lor, sunt fameni care au fost făcuţi fameni* de oameni şi sunt fameni care singuri s-au făcut fameni pentru Împărăţia cerurilor. Cine poate să primească lucrul acesta să-l primească."

64 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Perfect, acum trebuie sa ma si castrez ca sa ajung la 'Miezău... genial.

| LPCTSTR a răspuns:

Sau e un fel de bypass ca daca violezi un copil si dupa te castrezi, direct la cei sfinti ajungi? rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| LPCTSTR a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Lmfao, deci lectia invatata suna a egoism pe plan de afect... alta mizerie patetica... tipica.

| Werrich a răspuns:

Secta dubioasă din București în care bărbații își tăiau penisul ca să scape de păcate
https://www.vice.com/......-de-pacate

Răspuns utilizator avertizat
| Irinel15123532 a răspuns:

Este o alta interpretare gresita si voita, Dany.
Iisus nu a spus niciodata asta.

1 corinteni 7:17 '' Dacă cineva a fost chemat pe când era tăiat împrejur, să rămână tăiat împrejur. Dacă cineva a fost chemat pe când era netăiat împrejur, să nu se taie împrejur. 19 Tăierea împrejur nu este nimic şi netăierea împrejur nu este nimic, ci păzirea poruncilor lui Dumnezeu. ''

| Werrich a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ce ziceti de versetul "In lupta voastra cu pacatul nu v-ati nevoit inca pana la sange" (Evr. XII, 4)?

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns:

Nu se refera la asa ceva ci la faptul ca unii datorita imprejurarilor sau propriilor decizii ajung sa se comporte ca eunucii care nu folosesc organele fie ca nu le au fie ca decid sa nu le foloseasca ca si cum nu le-ar avea.

In plus, ca sa ajunga cineva in imparatie nu trebuie neaparat sa fie eunuc. Aquila si Priscilla erau sot si sotie. Moise a fost casatorit. Etc. Pavel a scris ca nu e pacat sa se casatoreasca cineva daca doreste si poate si nu vrea sa ramana necasatorit.

Iarasi ai dat cu nuca in perete si cu intrebarea asta.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Da, si Pavel a spus ca necasatoria e preferabila casatoriei dar in acelasi timp nu a spus casatoria e un impediment pentru intrarea in imparatie.

| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ia si citeste Biblia toata si nu doar ce ti se pare tie ca sa arunci cu nuci in pereti.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu se poate altfel. Biblia e un tot unitar. Omitand ceva din Biblie ajungi sa intelegi gresit Biblia.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu e nici o contradictie in mesajul Bibliei.

| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Am bagat o intrebare din Apocalipsa 20:5.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Se refera la miile de ani dupa Armaghedon. La capitolul 19 e partea cu Armaghedonul: Şi fiara a fost răpusă şi, cu ea, proorocul cel mincinos, cel ce făcea înaintea ei semnele cu care amăgea pe cei ce au purtat semnul fiarei şi pe cei ce s-au închinat chipului ei. Amândoi au fost aruncaţi de vii în iezerul de foc unde arde pucioasă.
21. Iar ceilalţi au fost ucişi cu sabia care iese din gura Celui ce şade pe cal, şi toate păsările s-au săturat din trupurile lor. Apocalipsa 19:20, 21.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

120 de ani pentru genul de om care avea sa fie inecati in apele potopului adica avea sa treaca 120 ani de la decizia lui Dumnezeu de a distruge acea lume.

Plantele au crescut cu lumina fizica direct de la Dumnezeu. In ziua 4 a facut sursele intermediare de lumina precum Soarele si Luna. Luna doar reflecta dar se comporta ca o sursa de lumina.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

De apele potopului.