| OctavianDanielMaria a întrebat:

De ce nu va castrati ca sa ajungeti in imparatia cerurilor? Ca asa zice Iisus.Matei19 "11El le-a răspuns: „Nu* toţi pot primi cuvântul acesta, ci numai aceia cărora le este dat.
12Fiindcă sunt fameni care s-au născut aşa din pântecele maicii lor, sunt fameni care au fost făcuţi fameni* de oameni şi sunt fameni care singuri s-au făcut fameni pentru Împărăţia cerurilor. Cine poate să primească lucrul acesta să-l primească."

64 răspunsuri:
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Satana baga dispute sau secte acolo unde adevarul e pe aproape. In nici o religie mare nu sunt atatea secte ca in crestinatate. La islamisti nu sunt atatea secte.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

De unde sabie? Nu e criminal intrucat ia ce a dat. Cei care nu-L respecta refuza darul vietii care se intoarce la Dumnezeu care il ia adica viata.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Sarpele oricum murea fiind animal. De fapt acel sarpe nu a perceput ca o pedeapsa pentru ca era animal sau nu intelegea ce i se intampla.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Era un animal compromis folosit de Satan care l-a posedat.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu spune varsta oamenilor. Varsta omului pentru ca a zis ca era pe cale sa distruga intrega specie umana.

| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu amesteca oamenii cu animalele. Sarpele era un animal.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Da, foarte bine. happy

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Contextul nu e varsta omului ci specia numita om rebel.

| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu se refera la varsta omului man.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Saracul animal folosit pentru raporturi sexuale trebuia omorat si el chiar daca era doar o victima. Sarpele a fost victima lui Satan.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Care verset? Ia, hai da-l aici la rotisor.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Da-l inca odata aci ca sa fie mai la indemana ca sa-l depanam bine. happy

Răspuns utilizator avertizat