| anonim_4396 a întrebat:

De ce pastele la ortodocsi e mai tarziu ca la catolicii? Cum este pastele la neo-protestanti?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Nucreeed a răspuns:

O dezordine totala, ce sa mai!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru ßirGagaWelch):

De fapt tind sa te contrazic in ce priveste neoprotestanti deoarece eu insami m-am nascut intr-o familie de crestini penticostali, iar acestia serbeaza pastele odata cu ortodocsi, dar sunt confuz putin. Adica Biblia spune ca Isus a fost judecat in preajma sarbatori Anzimilor. Iar aceasta cum de nu poate fi calculata exact?

| XatomisX a răspuns:

Pentrun ca totul este o inventie

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru ßirGagaWelch):

De fapt e o diferenta intre penticostalii si adventistii dar eu una minora si anume:adventisti nu cred ca astazi Duhul Sfant mai lucra pe cand penticostalii cred acesta cu tarie. Dar nu prea conteaza demonatiune ci credinta vie in Isus Hristos.