| Jay1 a întrebat:

De ce satanismul modern cu ateismul s-a unit într-un anumit scop? Care e scopul? Ateii cred in satana?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Sunt convins ca sunt satanisti mult mai buni ca multi crestini

26 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Satanismul este o religie,care are propia biblia,porunci,dogma,credinta,reguli,ritualuri,este un sistem teist,ca uni din ei spun ca nu cred in satana e treaba lor,tu tot obsedat ai ramas de atei si satanism, in continuare faci pacate fara numar, judecata aproapelui, jigniri, insulte dar te crezi sfant

| Jay1 explică (pentru RAY):

Corect ai spuns un mare adevăr.

| Jay1 explică (pentru RAY):

Nu stiu ce amestec faci, doar am mai modificat intrebarea ta.

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Cand mai judeci atei uitate la asta https://stirileprotv.ro/stiri/socant/

| Jay1 explică (pentru RAY):

Nu am de ce sa judec pe nimeni cine sut eu să judec?
SATANISTII LaVey sunt, ateii DOAR ASTA, E CEVA NOU.

| Jay1 explică (pentru RAY):

Tu nu faci pacate făra număr, ai fost cu femeia aproapelui tău. si mai câte altele etc. etc

| Jay1 explică (pentru RAY):

RAY - Ce trebuie să faci pentru a primi carnetul de membru ateu aliniat cu satanistii trebuie mers la Biserica Satanistă", "Bucuria lui Satan" sau "Flacăra Neagră, cum crezi?

| RAY a răspuns (pentru Jay1):

Ce maaaaaaaaaaa? nici nu ma cunosti, vorba lui iisus fariseu cu ochii de sarpe comentezi la adresa mea

| RAY a răspuns (pentru Jay1):

Pai vezi ca stii cine esti sa ma judeci, du-te in coliba ta si roaga-te =iisus, omule exista filozofi care pot si asociate cu un fel de ateism, cum sunt budisti care nu cred in zeii uni din ei sau hindusi, zi-mi si mie ce satanist ti a facut vreun rau vreodata? ma 99% din voi sunteti crestini, vrei sa spui ca 1% sunt rai restul sunt sfinti

| Jay1 explică (pentru RAY):

CE INTELEGI TU! nu-i nimc personal ce ai? E REFERITOR LA INTREBAREA DE SUS. dar sunt carnete ca membrii cu acesta aliniere intre ateii si satanisti dacă ai cunoştinte, sau informatie ceve de genu?

| Jay1 explică (pentru RAY):

RAY eu nu te intreb asta, nu are nici o legătură persoana mea si a ta, mergem la intrebare!- dacă vrei să devi mrmbru al acestei asociaţii ce trebuie făcut?

| Jay1 explică (pentru RAY):

De ce să-mi pese cui îi pasă, că existăm?

| RAY a răspuns (pentru Jay1):

Esti pastila mea de ras )))))))))))))

| Jay1 explică (pentru RAY):

Si tu pentru mine la fel suntem pastlie anitibiotice

| Jay1 explică (pentru RAY):

RAY serios n- ai informatii cunostinte ceva in plus in legatura de membru ateu aliniat cu satanisti?

| RAY a răspuns (pentru Jay1):

Du-te la ei pe site si vezi,ce ma intrebi pe mine,eu nu apartin nici unei comunitati, ti am explicat ca unele religi pot avea anumite asocieri cu ateismul cum e budismul, satanismul modern, hinduismul, crestinismul modern, iudaismul modern tot felul de ideologi care sunt lipsite de anumite aspecte teiste

| Jay1 explică (pentru RAY):

Nr.de telefon cunostinte private dacă ai?

| RAY a răspuns (pentru Jay1):

Nu

| Jay1 explică (pentru RAY):

Aşa simplu nu parcă ai o frică. un link ceva orice mai mult?

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Sunt convins ca sunt satanisti mult mai buni ca multi crestini

| DeyCj a răspuns:

Nu știu de unde ai obținut informația cum ca satanismul modern și ateismul sunt unite, dar din ceea ce știu eu este că satanismul modern nu are nici o treabă cu ateismul.
Ateii nu cred în nimic în ce nu se poate dovedi fizic că există.

| Uvox a răspuns:

Esti glumeț sau doar ai 10 ani?
Cum sa creada ateii in satana cand ateii nu cred nici in dzeu/biblie/religie?
Nu, nu "s-a" unit.

| Jay1 explică (pentru Uvox):

Eşti tare dezinformat, sunt informatii deja peste tot sau unit gata acum!

| Jay1 explică (pentru Uvox):

Cine să-i oprească eu si tu care suntem ultimi informati vrei să-i oprim noi doi. mergem hai?
Nici satana nu mai poate cu ei?

| Jay1 explică (pentru Uvox):

SATANISTII LaVey sunt, ateii, am rămas noi 2 fără acst carenet? unde il putem face ca fiind si noi membrii?
Să nu râdă lumea de noi?

| Uvox a răspuns (pentru Jay1):

La dracu! Am ratat congresul din august inseamna.
Ms pentru info.

| Jay1 explică:

Are deja S-AU UNIT noi aflăm la urmă.