| anonim_4396 a întrebat:

Voi ca si crestini de ce nu credeti si in existenta altor zei? Cat % sunteti convinsi ca nu exista si altii? V-ati gandit ca poate cei care cu religii politeiste au dreptate? Cam ce veti face voi dupa ce muriti daca va intalniti nu cu zeul vostru ci cu zeii altora?

7 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nu exista decat un singur Dumnezeu adevarat! Eu Il cunosc!happy

| Thunderstruck a răspuns (pentru EmaS):

Si eu, il cheama Steve Vai.

| Alikke a răspuns:

Eu cred cu tarie in existenta mai multor Zei.
Exista un singur Zeu peste Zei.
Dar exista mai multi Zei.
In biblie este evident asta.
Cand zice: "dupa asemanarea NOASTRA".
Exista si zei buni si numai pe interes.
Vad Zeii (de orice parte ar fi ei) ca fiind niste fiinte superioare atat Demonilor (chiar daca tin cu ei) si atat si Ingerilor (chiar daca altii tin cu ei).

| Mădă0611 a răspuns (pentru Alikke):

Asemanarea noastra, adica tatal, fiul si duhul sfant. 3 in 1.

| RAY a răspuns (pentru Alikke):

Ai dreptate, În alți psalmi (e.g., 82:1) [5] dumnezeul evreilor ni se spune că stă de vorbă într-o adunare de dumnezei („[...] El judecă în mijlocul dumnezeilor.") sau „alți dumnezei se închină Lui" (Psalm 97:7 - 9) [6

Răspuns utilizator avertizat
| Mădă0611 a răspuns (pentru the2k):

big grin