| anonim_4396 a întrebat:

De ce se tine mortul in casa 3 zile? Nu e igienic.

18 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

În caz că face ca Ciăc Noris, ăsta, Iisus şi învie.

| Allrc24 a răspuns:

3 zile mai sta sufletul pe pamant.

| greencity a răspuns (pentru Allrc24):

In 3 zile curge poate sa curga lichidul din cadavru deja. Unii vor sa vada asta acasa!

| Allrc24 a răspuns:

Daca ar fi dupa voi l-ati arunca la gunoi cat este inca cald

Răspuns utilizator avertizat
| Kramerwalt a răspuns:

Nu ca atunci a inviat Isus, ca sa poata preotii sa vina la mai multe rugaciuni sa ia mai multi bani!

| Cristianne a răspuns:

Poate se trezește, sau e vreo rudă de-a lu` Gizăs, cine știe.

| danay72 a răspuns:

In ultimii ani stiu ca s-a dat o lege prin care nu mai e voie sa ti mortul in casa ci doar la capela, da e mai igienic asa.

| greencity a răspuns:

Faina injuratura credinciosule! Esti ca restul fanaticilor: batand nevasta cu icoana pe perete laughing BRAVO!

| MasterYoda a răspuns (pentru greencity):

Se darama biserica pe el cand trece pe langa ea laughing

| Dumnezău a răspuns (pentru greencity):

Bre,tu n-ai auzit niciodata de sarcasm si ironie?

| Azµre a răspuns:

Iti zic eu de ce laughing mai devreme de 48 de ore nu poti sa il ingropi, pana nu eliberezi certificatul de deces... apoi 1 zi in plus sau minus ce conteaza, pregatiri etc etc. Asa ca uite cum sta treaba. Mi se pare o idiotenie, din punctul meu de vedere cu cat il ingropi mai repede cu atat mai bine. Numai zic cate sfori a trebuit sa trag sa pot ingropa pe cineva din familie mai repede azi la 1 ziua a murit a doua zi la 10 era ingropat. Si ca sa fac asta, am avut noroc ca am avut relatii pe la Spital, primarie etc etc. ca sa il pot ingropa mai repede. A si inca ceva nu l-am tinut in casa l-am tinut la biserica. - si o paranteza la biserica firar mama lor a dracu' de n-au cerut la bani si la alte rahat-uri, numai zic ca mi-au cerut sa dau nu stiu cui de acolo o farfurie imparteala ca e voia domnului...numai calc in biserica cate zile oi avea!

| SentimentalConsil a răspuns (pentru Azµre):

Iar le sti pe toate, de ce nu la morga spitalului dupa care va fi depus la capela cimitirului? ce repede te-ai miscat sa pui mana pe mostenire laughing)))))))))

| dragos9234 a răspuns:

Ca sa nu il ingropi cumva viu?

| MasterYoda a răspuns:

In caz ca invie

| nouamm a răspuns:

Au fost multe cazuri in care cel declarat mort de fapt nu era mort si au fost ingropati de vii.

| roxanagabriella a răspuns:

Stă trei zile în casă (sau la capelă), aşa cum a stat Hristos trei zile în mormânt.