| anonim_4396 a întrebat:

De ce se tot plang unii de pupatul moastelor sau icoanelor? Oricum exista si biserici cu program special de dus. Ne spala de toate pacatele.

https://www.youtube.com/watch?v=A98Vqb7UKSE

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cata eficienta la sfintit, zici ca-i zidar impacat pe metrul patrat.
De asta sunt bune bisericile pe langa casa omului.In caz de incendiu esti asigurat de parintele Hidrant.
Bunicute si mamici, pe langa prichindei murati, luati si castravetii cu voi la slujba.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Fii linistit gagiule.si tu treci prin aceeasi chestie cand te ploua de sus, si nu ai castraveti la tine.iti trebuie doar sare si piper.ca pe TPU, esti varza.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu sunt linistit, problema-i la tine punand la suflet o gluma pe seama unui ritual stupid.

11 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Numai Isus prin jertfa sa, ne poate curata de păcate. Restul sunt obiceiuri fără temei biblic.

| sabin89 a răspuns (pentru danay72):

Cum numai Isus? Nu poate si Dumnezeu?

| danay72 a răspuns (pentru sabin89):

Da,clar ca Dumnezeu.Dar, El l-a trimis pe Isus sa se jertfeasca pentru pacatele noastre.Ioan3:16

| Fatamuntilor a răspuns:

Exces de zel...am vazut stirea cu preotul dim Rusia.

| Alcyon a răspuns:

S-a dat liber la trolling? happy

| Jardelin a răspuns:

Același clip l-am postat eu aici in urma cu 4 zile si mi-a fost șters. Sint curios dacă ți-l vor șterge si tie, cu atit mai mult cu cit tu l-ai însoțit si cu o întrebare mizerabila.

| anonim_4396 explică (pentru Jardelin):

De ce sa fie mizerabile?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe mine nu ma deranjeaza cu nimic.

| 1DeadMemories a răspuns:

Amuzant!