| Xiaoh a întrebat:

De ce sunt atatea intrebari in legatura cu ateism/crestinism?
TPU nu are nici o treaba cu asemenea subiecte, nu a fost construit
pentru asa ceva.Deci?

19 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

TPU a fost creat ca sa ajute oameni ca sa primeasca raspuns la intrebarile lor din orice domeniu.

| MMihai a răspuns:

După poză nu îmi dau seama dacă ești un băiat netuns sau o fată!

Dacă nu îți place rubrica Religie nu o frecventa!

| shadovv a răspuns:

De ce nu?

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Esti la categoria religie! Despre ce anume ai dori sa discutam aici? Despre moartea caprioarei in 3 acte sau cine a infipt laleaua-n branza?

| M25M a răspuns:

Categoria Religie.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Cea mai inteligenta intrebare. Bravo!

| WR104 a răspuns:

Deci pentru ce a fost creat TPU daca nu pentru asa ceva?
Cred ca ai dreptate, nu vad pe nicaieri o categorie "Ateism" sau una numita "Crestinism", multumesc ca ne-ai deschis ochii.
Numai bine!

| Zenit313 a răspuns:

Daca TPU nu avea nici o treaba cu acest gen subiecte, atuci nu mai exista o sectiune specializata pe acest lucru.
Logic nu?! happy

| DyNo a răspuns:

"TPU nu are nici o treaba cu asemenea subiecte, nu a fost construit pentru asa" - asa zici tu? Ei bine este eronat. Adevarat ca TPU este un forum universal. Dar, poti vedea ca exista categoria "relgie", categorie in care oricine poate sa-si exprime parerile si sa puna intrebari in legatura cu religia, deci SI CU ateismul si crestinismul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" De ce sunt atatea intrebari in legatura cu ateism/crestinism? " - Românilor le plac discuţiile, mai ales atunci când în ambele tabere, oamenii se consideră mai superiori decât restul. De aici pornesc tot felul de întrebări şi răspunsuri idioate din partea multora.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

O singura observatie: "superior" nu are grade de comparatie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mulţumesc pentru observaţie. Altceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

No, dar tu cati anisori ai? Dupa poza n-ai mai mult de 10 ani. Cum sa nu fie intrebari legate de ateism/crestinism cand asta e categoria (religie) in PLM!

| chazz a răspuns:

Din moment ce exista aceasta categorie, tu ce crezi?
Numai bine!

| vrelian a răspuns:

Deci ce? cine a spus ca TPU nu a fost pentru asta construit? odata xce aici gasesti rubrica religie mai vrei si raspunsuri? daca vine cineva si are o intrebare sau subiect care nu se regaseste in nici o rubrica atunci poti sa spui ce cauti nene pe aici.dar atita timp cit exista o rubrica de genul intrebarii tale atunci e normal. uite sincer mie mi se pare ca intrebarea ta nu intra la nici o categorie.sau hai sa zicem ca ar intra la discutii.ca urmare TPU a introdus pe aici orice posibil.tpu nu are treaba cu subiectele este f adevarat.nici nu le pasa.lor le pasa doar sa intri pe aici chiar de zici sau nu ceva.atit intereseaza pe tpu.traficul pe site.

| AnnaMaria27 a răspuns:

Una dintre cele mai banale intrebari! Cred ca ti-a luat mult sa o formulezi! sad

| Iulian922 a răspuns:

Vorbesc de ateism fiindca unii considera ca Dumnezeu nu exista si sunt de parere cu cei care au inventat asta. Unii cred ca Dumnezeu exista si atunci se contrazic cu cei de care ti-am zis. Despre crestinism unii vorbesc ca exista altii nu. Mai exact unii oameni vor sa afle raspunsul la astfel de intrebari.

| ovidiuproca a răspuns:

Daca TPU nu a fost creat pentru a raspunde la intrebari precum: Cine este Dumnezeu? sau Cred in cineva? adunci TPU la ce fel de intrebari ar trebui sa raspunda? TPU este o sansa de exprimare, o solutie la intrebarile si golurile noastre sufletesti indiferent de ocupatie, nationalitate sau confesiune. Credinta nu este un domeniu aparte, face parte din viata noastra, a caror raspunsuri sunt dornic sa le gasesc macar aici. In spatele acestor intrebari pe care le-ai adresat se agata un moto sugestiv: Toti pentru unul si unul pentru toti. Asa! am raspuns si la aceasta intrebare a carui raspuns poate fi luat in seama sau ignorat cu desafarsire. Multumesc