| gaby37 a întrebat:

De ce sunt numai atei pe acest site

52 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Eu sunt crestina.

| FucktheSystem a răspuns:

Ca să întrebe... creștiniihee hee

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Ne place sa ne contrazicem cu crestinii. tongue

| Danutza27 a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Vad ca te duci in oglinda si incepi sa te zbirlesti la ce vezi si sa ocarasti ce vezi.Nu te supara pe mine este doar o parere.Se vede ca ai cei 7 anisori pauza de acasa ca mama ta daca punea mina pe nuia si te altoia pe pretiosul tau fund mintea de acolo fugea la locul ei acum biata femeie daca incearca sa te razbeasca risca sa te bati cu ea in parte aici este necazul generatiei tale, nu aveti limite I a uite ce nick de tot risul ai ales. BlackVampire eu zic sa te potolesti si sa te faci om de treaba ca te ride lumea si sperii copii in cartier, te mai alearga si ciinii ca aia nu stiu de gluma.

| EmaS a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Ai facut o pasiune din asta?

| nesuferit a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Ne place sa ne contrazicem singuri, ca cei crestini nu au niciodata argumente Danutza poti sa te opresti din aberat, si sa incerci sa dai niste argumente plauzibile ceva

| gaby37 explică (pentru Danutza27):

laughing)))))) tare ultima propozitie

Răspuns utilizator avertizat
| Klepto a răspuns:

Aici ii cea mai mare gradina zoologica. Avem de la hombre spanioli la caini spanieli, ponei naravasi si meduze, profesoare la scoala si profesoare de sex, doctorite si viitori doctori ginecologi, harciogi si femei in toata firea fara nume si fata, rockeri si manelisti, melomani si cleptomani, copii preadolescenti plictisiti si trolli neobositi, fani de manga si fani de oameni care se fac manga, copile care-si cauta dragostea si baieti care cauta sa "dragosteasca", poeti siroposi si agramati, avem de toate aici, cum sa nu avem si atei, desigur ca sunt si crestini ca ei sunt lipiciul.

| aliceinchains a răspuns:

Nu stiu de ce sunt numai atei... mie-mi place aici, m-am asezat confortabil la "Religie", mi-am pus o perna si stau si ma uit la ce mai debiteaza crestinii...si rad, si uite asa am o zi mai buna!

| gaby37 explică (pentru aliceinchains):

laughing da sigur o sa vad cum mai razi cand va veni sfarsitu

| aliceinchains a răspuns (pentru gaby37):

Da, da, si o sa ard in Iad, in focul vesnic, bla, bla. Ok, bine...

| gaby37 explică (pentru aliceinchains):

Ptiu ptiu
ptiei satana ptiei laughing

| Danutza27 a răspuns:

De unde scoti tu liota de atei,ca ii numeri pe degetele de la o mina,Niste amariti umbla precum ciinii cind sunt in nunta, Vai de capul lor.Cind te dai la ei incep sa scheaune, sarind cu gura mare ca uite morala Crestina.Cind ii iei cu binisorul incep sa devina mai turbati ca fiarele din jungla, daca le dai cuvint de invatatura ii injuri. Daca le explici pe unde sa citeasca sar cu gura mare "cititul dauneaza grav sanatatii" Sa ii vezi ce mielusei sunt dimineata pe la Conversatii cind le fac temele uite un ex@florinn96 acum dupa ce a vazut adunarile in caiet se da omul mare ateu si are doar 11 ani.Vai de fundul lor de prapaditi. Uite un sfat pentru amarastenii astia (atei ) Data viitoare cand au ceva de spus, sa taca din gura.Si mai au o caracteristica specifica regnului din care fac parte, cind nu au argumente injura si baga toate alea pe unde nimeresc. Daca ii iau individual sunt... fara pereche, daca ii pun la un loc sunt,,, facuti gramada

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Pai aia care sunt credincios stau taota ziua la biserica si pupa moaste si boase si ce mai pupa ei pe acolo! Iar atei stau taota ziua pe TPU!

| Danutza27 a răspuns (pentru fetitaCUPiscoturile):

Ia uite un raspuns suuuuper inteligent vezi sa nu se rupa ceva in tine.Dar tu ce crezi in mintea ta,,, ca noi nu mai muncim si tot pupam la Sf Icoane. Parintii tai daca faceau asta tu umblai in curul gol si ei ca Adam si Eva cu o frunza din pom.Acum deci si eu sunt ateista (atee) ca mai dau cu nasul pe internet si zic in mintea mea,ia sa vad ce mai fac impielitatii pe TPU, Dar asta nu ma duce direct in regnul ateist, ca eu mai am ceva concediu si apoi o sa intru pasager pe TPU.sa vad ce dracii mai fac preacuviosii atei la Religie Ca va mina necuratul cu furcoiul in cur de la urma La unii le pun capastru in cap si ii mina ca strabunicul calul, cind facea armata la cavalerie

| mekage a răspuns (pentru fetitaCUPiscoturile):

Tu cu**o crestini nu pupa boase ei se roaga si il iubesc pe domnul dar tu vad ca nu ca esti o proasta diaia

| fetitaCUPiscoturile a răspuns (pentru mekage):

U made me cry
Hai treci si pupa Boase in continuare ca te pricepi!

| mekage a răspuns (pentru fetitaCUPiscoturile):

In primul rand eu nu pup boase poate tu
in al doilea rand vad ca esti cu adevarat o proasta
nu sti ce inseamna crestin
in al patrulea rand cei care (slavesc) mostele isi exprima vlavia lor mare si iubirea
daca intelegi bine daca nu nu mai comenta

| Catalinnna a răspuns:

Buna intrebare. Poate pentru ca majoritatea ateiilor nu s-ar contrazice pe acest site daca fiecare ar sti exact care este pregatire fiecaruia, fara a mai apela astfel, cu atat usurinta la cuvinte jignitoare. Daca si-ar marturisi convingerile in fata unui preot, de exemplu, cu siguranta ar primi atat de multe argumente ca sa inselat ca ar intra in pamant de rusine si ar vrea sa plece cat mai repede, regretand timpul in care L-a contestat pe Dumnezeu si pe intreaga Sa creatie.
Poate ca o data cu trecereatimpului, lucrurile vor evolua, in bine.

| Deny1333 a răspuns:

Eu sunt parţial deistă, deci... whistling

| BeetleJuice a răspuns:

De trefla crestina laughing rolling on the floor

| Danutza27 a răspuns (pentru BeetleJuice):

Poate te mai prind la Conversatii cu lectiile nefacute ca te bat cu nuiaua la cur, esti praf eu zic sa te cumintesti ca ioc o sa mai vezi rezolvari de la mine si te pirasc si la altii

| Infernia a răspuns:

Da de ce intrebi atat?

| JajaAliensHere a răspuns:

De fapt, majoritatea sunt agnostici, dar atat timp cat nu se ia nimeni de mine, n-am nici o treaba cu ei. =D

| Necrophagist a răspuns (pentru JajaAliensHere):

Majoritatea nu stiu ce-i ala agnosticism

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Ca sa pui tu intrebari cretine si sa primesti injuraturi

| thealchemist a răspuns:

Nu sunt numai atei, doar ca e normal ca tocmai cei mai prosti si limitati sa fie cei mai activi.

| Danutza27 a răspuns (pentru thealchemist):

@thealchemist "tocmai cei mai prosti si limitati sa fie cei mai activi."

Ai dreptate si tu ca asa zisii atei sunt cei mai activi eu nu indraznesc sa zic asa ceva ca sar cu gura mare la mine.Si eu ii indemn sa puna mina pe carte dar parca ii jupoi de vii nu alata din contra se ratoiesc la mine "cititul dauneaza grav sanatatii" Ei sunt fericiti sa se duca la circ sa vada "rubedeniile pe acolo" mergind pe motoreta si sa aplaude pina ii ustura palmele

| DorelSudoru a răspuns (pentru thealchemist):

Limitati ah? Las limitati cum suntem ne traim viata

Răspuns utilizator avertizat
| Cristianne a răspuns:

De perișoare.

nu sunt numai atei pe site.

| gaby37 explică:

laughing hai ma ma lasi cred ca dupa numele tau asculti ori manele ori house si cica eu is cocalar

| gaby37 explică:

Nu ma refeream ca toti sunt atei am gresit cand am scris tongue

| eugenl a răspuns:

Nu sunt numai atei, dar ceilalti nu prea se implica in intrebari de religie, pentru ca nu sunt serioase, iar cu Divinitatea nu te joci

| nesuferit a răspuns (pentru eugenl):

Aici te cred, nu trebuie sa va jucati cu zeul ortodoxilor pentru ca se va infuria si va va lovi cu fulgerul in c***e

| eugenl a răspuns (pentru nesuferit):

Dumnezeu nu da cu parul, intreaba pe oricine

| florin08 a răspuns:

Ai ceva impotriva lor? Nu trebuie sa existe si atei si crestini? Dumnezeu nu a zis ca vrea ca toata lumea sa fie crestina ci doar cine vrea. Dasta se zice ca e o lume libera.

| PrsRaluca a răspuns:

Eu cred ca sunt mai multi crestini. Acestia sunt modesti si nu iti spun in fata ce religie au, pe cand ateii cauta mereu sa se laude, sa se dea ei mai grozavi pentru ca nu asculta de Dumnezeu. happy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E rubrica lor. unde vrei sa stea.ei au propus-o.

| Necrophagist a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu o propuneam desi nu eram ateu...eram pe sectia s&f, raspunsurile imi erau pline de teologie.acum am ajuns sa fac teme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ce ma mira cel mai mult e ca toti stiu sa injure frumos.halal.

| FucktheSystem a răspuns (pentru anonim_4396):

Am luat lecții de la tinehee hee

Răspuns utilizator avertizat
| gaby37 explică (pentru SaintOcea):

Da ce sloboz n-avem voie sa insultam pai daca esti tampit ce vrei sa mintim ne facem pacate >:

| Jigsaw a răspuns:

De merge cu otet.

| noi3 a răspuns:

Ce relevanta are?

oamenii care au inclinatii spre a ajuta alti oameni sunt, evident, mai destepti happy
si umorul este o caracteristica a inteligentei [legat de faptul ca gasesti si oameni cu umor pe sait. am zis umor, nu bascalie big grin ]

personal, nu cred in institutia numita biserica.

| gaby37 explică (pentru noi3):

Nici eu nu cred in biserica cred in Dumnezeu si nu-s lingator de icoane cruci si moas
te

| Taylor4Cullen a răspuns:

Nu sunt numai atei, sunt mai multe religii. Fiecare are dreptul la alegere,

| reki333 a răspuns:

Cine zice asta? nu cred ca sunt numai atei, pe bune. si daca sunt nu ar trebui sa te afecteze. fiecare are dreptul sa aleaga in ce sa creada sau nu.