| anonim_4396 a întrebat:

De ce sunteti atat de pagani? sad

14 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Google search: pagân.
Acum gândește-te, care este rostul întrebării?
PĂG'ÂN, -Ă, păgâni, -e, s.m. si f., adj. 1. S.m. si f. Persoană care se închină zeilor sau idolilor; idolatru; p. ext. nume dat de crestini celor care sunt de altă religie decât cea crestină sau care nu are nici o religie; p. restr. turc, mahomedan. 2. Adj. Care aparţine unei religii politeiste sau cultului civilizaţiei antice greco-romane sau care se referă la antichitatea greco-romană; p. restr. turcesc. 3. S.m. si f. Persoană care se abate de la dogmele religiei (crestine); eretic. 4. S.m. si f. Fig. Om rău la suflet, crud, nemilos. 5. Adj. Pătimas, sălbatic, cumplit. - Lat. paganus.
Păgân este un termen atribuit oamenilor care se închină zeilor iar creștinii egioști cum sunt îl folosesc pentru restul persoanelor. Mie mi se pare penibil să folosești termenul de păgân în modul în care îl folosesc creștinii deci mă abțin să răspund întrebării.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

De ce nu-l intrebi pe dumnezeu?

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ca sa-ntrebi tu!

| sandra2012 a răspuns:

Suntem? De ce te pomenesti ca tu esti sfant. Pentru ca asta e exemplul pe care il tot vedem in jurul nostru si pentru ca ne-am indepartat total de Dumnezeu.

| mgtow a răspuns:

Nu generaliza pedegeaba pentru ca putini oameni sunt de treaba (inclusiv eu) iar restul isi poarta fesul. Eu cred ca sunt asa pentru ca asa s-au obisnuit si asta e viata lor fiecare isi poarta interes in viata propriie.

| niku93 a răspuns (pentru mgtow):

Imi place cand ai spus "inclusiv eu"...

| mgtow a răspuns (pentru niku93):

Asa e, eu sunt o persoana cumsecade.

| niku93 a răspuns (pentru mgtow):

Cam arogant/increzut totusi...adica aici nu te cunoaste nimeni. poate in realitate esti cumsecade, dar noi nu avem de unde sa stim chestia asta si doar prin faptul ca ne spui ca esti cumsecade, nu inseamna ca si esti.

| mgtow a răspuns (pentru niku93):

Crezi ce vrei dar nu poti spune ca nu sunt cumsecade daca nu ma cunosti.

| CobraLeon a răspuns:

Tocmai ai facut un pacat! Doar dumnezeu are dreptul sa ne judece...ne vedem in iad, paganule laughing

| angel74dm a răspuns:

Tu just believe în continuare, că noi nu suntem păgâni...

| Siracuzia a răspuns:

Tu de ce esti atat de cre(s)tin(a)?

| Mindreader13 a răspuns:

Că așa ne tună nouă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cei ala pagan? daca cunoasterea inseamna sa fi pagan sunt pagan