| AvalohAlyn a întrebat:

De ce viața e asa cum este?

5 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Combinație între alegerile Creatorului și alegerile libere ale ființelor create.

| DeyCj a răspuns:

Că omul nu a găsit calea spre a şi-o face cum vrea el, şi crede că „cineva acolo sus"(dracu ştie unde) îi scrie şi-i dă tot; Real... el(omul) își face şi-şi dă tot.

| Algo098 a răspuns:

Asa sunt legile fizicii. La asta se ajunge. Nu e ceva planificat strict. Sunt o multime de variabile aleatoare care determina cursul vietii asa cum e el.

| GicaGigekGica a răspuns:

Din cauza omului.

| Xanor a răspuns:

E din cauza lui satan, din cauza ca adam nu a ascultat si a intrat in pacat si noi copii lui suferim prin chin si suferinta, nu uita ca viata e doar un test pentru a ne testa credinta, mai mult decat un test nu reprezinta nimic, nu te poti bucura de ea si chiar daca unii bogatani se bucura de viata asta nu uita ca in spate mereu ne pandeste moarte ateptand momentul sa murim