| OctavianDanielMaria a întrebat:

De ce zeul iudeu nu stia ca Pamantul se invarte in jurul Soarelui, de a oprit Soarele sa ii bata nu stiu cine pe unii?

6 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Pentru ca zeul x nu e creatorul universului happy Zeul x e doar imaginația omului primitiv, neștiutor și necinstit dornic sa-i înșele pe naivii creduli și neștiutori.

| halogen001 a răspuns:

Mai sunt variante: 1- era mincinos, 2 - era amnezic sau 3 - nu avea minte destula, adica era putin bolnav... si poate ca mai sunt variante care imi scapa happy

Răspuns utilizator avertizat
| halogen001 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Se vede ca nu se gândesc la nimic. happy Ii interesează doar promisiunile și amenințările din poveste, iar cei care au scris poveștile erau la fel de neștiutori și de slabi la minte ca și cei cărora le erau adresate poveștile.

Răspuns utilizator avertizat
| halogen001 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Exact. Nici nu mai stau sa gândească.