| Inferno a întrebat:

De peste 150 de ani cercetatorii au efectuat fiecare test imaginabil pentru a verifica notiuni ce tin de evolutie si de 150 de ani teoria rezista tuturor testelor facute de comunitatea stiintifica.
Mai mult, teoria stiintifica aa fost acceptata ca un FAPT STIINTIFIC de institutii prestigioase din intreaga lume, unele dintre ele fiind: Anamal Behavior Society, Society for Molecular Biology and Evolution, Society o f Sistematic Biologists, Ecological socyety of America, American Asssociation for the Advencement of Sciance, Genetics Society of America, national Center for Sciance Education, Paleontologica society, National Academy of Sciances, American Insistute of Biologicaal Sciances, American Society of Naturalists.
Si mai sunt inca 231 institutii, plus restul pe care nu le cunosc.

14 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Eu nu fac parte din nici una din acele 231 de institutii prestigioase.

Dar stai sa gandim putin asta: ce inseamna prestigioase? Ce treaba are prestigiul ca valabilitatea stiintifica, care cica e ceva obiectiv? Cine spune ce institutie e prestigioasa si care nu e?

| Inferno explică (pentru shadovv):

Acele institutii definesc stiinta, cel putin biologia.

| RAY a răspuns:

Si constantin la fel

| RAY a răspuns:

Si crestini nu isi omoara familia? ma tu in ce tara traiesti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok.baga-ti teoriile in fund si vezi cu ce te ajuta in viata ta banala de zi cu zi; servici,piata,casa,spalat,gatit, copii, scumpiri, facturi marite, manipulare religioasa sau politica.mai vorbim dupa ceva timp.

| Inferno explică (pentru anonim_4396):

Cine va pune sa faceti afirmatii, eu?

| unul1 a răspuns:

Ridic o problema (precizez ca nu sunt foarte bine informat): cum a aparut bacteria care a dat startul vietii dupa o explozie (big-bang)?
NU am nimic cu ateii dar tin sa precizez ceva: Stalin a ucis prin infometare zeci de milioane de locuitorui din URSS luand in brate teoria lui Darwin "cei mai puternici supravietuiesc".

| RAY a răspuns (pentru unul1):

1 big bang nu a creat nici o bacterie, vezi daca nu sti teoria evolutiei vb aiurea http://www.youtube.com/user/FluxMagnetic/videos?view=0

2 si crestini in toata istoria cati oamenii nevinovati au omorat? cati au fost obligati sa treaca la crestinism?
stalin a salvat europa de asta nu amintesti?
sia omorat toti generali = tradatori, iar cu infometarea nu stiu daca stii dar nemti au ars totul in calea lor pana in moscova deci a infometat nazisti rusia nu stalin

| RAY a răspuns (pentru unul1):

Http://documentare.digitalarena.ro/......iens-2010/
isi recomand acest documentar

| unul1 a răspuns (pentru RAY):

E adevarat cu crucea in mana s-au savarsit foarte multe crime dar nu ca cele pe care le-a facut Stalin. Stalin a salvat partial Europa daca te gandesti bine. Fara ajutorul americanilor care le trimitea arme, provizii nu putem stii ce s-ar fi intamplat. Vezi ca gresesti cand spui "daca stii dar nemti au ars totul in calea lor pana in moscova deci a infometat nazisti rusia nu stalin". Stalin a dat ordine ca oameni sa arda satele sa nu le mai ramana nimic nemtilor. O infometare nu se face in 4 ani. Stalin a pornit politica de industrializare fortata a tari cu pretul a multe vieti omenesti, punandu-i la lucru pana la epuizare chiar moarte, rationalizandu-le hrana zilnica dupa teoria lui Darwin "cei mai puternici supravietuiesc". Biserica in general propune "reguli" de viata sanatoase.

In legatura cu biserica catolica in evul mediu... a oprit cu mult evolutia stiintifica. Acum povesti neoficiale(oricum vaticanul ascunde foarte multe de ochii lumi) spun ca oamenilor de stiinta din acea vreme care erau considerati eretici li se propunea urmatorul lucru: ori vii intr-o chilie de-a noastra izolata unde poti sa-ti continui studiile fara ca cei din afara sa afle sau te ardem pe rug. In primul caz daca ei acceptau ardeau pe rug de ochii lumi pe alti eretici care oricum erau desfigurati de nimeni nu-si dadea seama cine este exact. Si faza ca Vaticanul deschide portile bibliotecii pentru cativa oameni de stiinta o data la cativa ani este ca un os aruncat la un caine... adevaratele arhive care le ascund cu multa strictete raman secrete pentru ca ar putea sa dea lumea crestina peste cap.

| Inferno explică (pentru unul1):

Intrebarea ta nu are legatura cu evolutia.

| RAY a răspuns (pentru unul1):

Ma bucur ca cunosti istorie cam rar pers ca tine

| YourFrinedlyNeighborhoodAtheistman a răspuns:

Întrebarea e: Ciudă că n-aveţi dreptate creştini? ( cei care atacau evoluţia fără să citească măcar un alineat despre ea)

| cips97 a răspuns:

Unde e intrebarea?