| AvalohAlyn a întrebat:

De unde a știut Nostradamus viitorul și ce se va întâmpla în lume?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu a stiut viitorul.
Si eu pot sa zic 100 evenimente naturale sau provocate de om si daca 5 din ele se vor intampla nu inseamna ca stiam viitorul

| Michael11 a răspuns:

Nu a stiut viitorul. Nu toate previziunile lui Nostradamus s-au implinit. Daca ar fi cunoscut viitorul s-ar fi implinit toate.

| Xanor a răspuns:

De la satan satan poate da viziuni

| bogdan207 a răspuns:

Nostradamos prin viața lui era un instrument lui satan deoarece el comunica cu demonii. Aceștia au trasat planul de distrugere a oamenilor care trăiesc în nepocăință și știu ceea ce vor face în viitorul apropiat. Astfel el a fost informat de către cel rău ca să îi atragă la el. Nu e mare scofală.