| AvalohAlyn a întrebat:

Cum vă explicați că unii oameni au văzut viitorul? Și in Biblie profeții si chiar și după Nostradamus, Maria Gheorghiu, Ioan Istrate, Edgar Cayce, Sundar Sigh, Georgeta Florea.
Există oameni carora li se dezvăluie de Dumnezeu anumite evenimente ce vor avea loc în viitor?
De ce nu nu se dezvăluie la toți? Mie de ce nu mi se dezvăluie?
Și Arsenie Boca a văzut viitorul cum soții Ceaușescu cad de la putere și sunt împușcați precum că și multă lume va pleca după 89 din Romania și că Rusia ne va ataca cu Bulgaria și Ungaria..etc
Nostradamus e considerat cel mai mare prezicător dar sa nu uitam că Biblia e plina de profeții despre viitor, apocalipsa etc
Unele profeții s-au împlinit, chiar și venirea lui Iisus pe Pământ a fost profețită înainte cu sute de ani de la producere.
Și știți și voi când visați ceva și se întâmplă acel lucru exact sau oamenii care au vise revelatoare cu profeții sau spirituale etc.
Cum va explicati ca unii care au trăit în această lume, au văzut viitorul și există unii care inca vad viitorul.De exemplu copilul acela indian astrolog care a prezis că o boala contagioasa va afectavtoatw omenirea în 2020 uitandu-se la poziționarea stelelor și etc
Ce mi-aș dori și eu să pot vedea viitorul omenirii! Nu neapărat numai al meu,ci al omenirii întregi mai ales,e un lucru interesant și destul de tare sa fii profet,vizionar, prevăzător, clarvăzător etc
Voi nu ați vrea?

3 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Oamenii văd viitorul atunci când Creatorul vrea să ridice cortina și să/l dezvvăluie.

Răspuns utilizator avertizat
| Mayhem666 a răspuns:

Eu as vrea sa vad ce numere pica la lotto. Ala da viitor bun.