| SuNaM a întrebat:

De unde pot lua si eu o carte cu toate canoanele Bisericii Ortodoxe Romane?(cand zic canoane,ma refer la micile invataturi pe care parintele duhovnic ti-l da la spovedanie in functie de gravitatea pacatelor, pentru mintit 30 matanii pe zi sau pentru desfranare 7 ani fara impartasire)

1 răspuns:
| HereToHelp a răspuns:

Asta suna a penitente. Crezi ca asta asteapta Dumnezeu de la noi? Sau o parere sincera de rau si indreptarea greselilor?