| HighParadox a întrebat:

Deci am o nelamurire : dupa ce Adam si Eva i-au avut pe Cain si Abel, iar Abel a fost omorat, cum s-au mai inmultit?
Explicatii clare, va rog.

Răspuns Câştigător
| sabin89 a răspuns:

S-a mai pus recent intrebarea asta
http://www.tpu.ro/......oi-baieti/

33 răspunsuri:
| martzian a răspuns (pentru FucktheSystem):

Tatal meu a murit de cancer la plamani, apropo. Nu este nimic fun in asta.

| FucktheSystem a răspuns (pentru martzian):

Și bunica mea a murit de cancer la plămâni, ea m-a crescut. Tot dacă îți e frică nu rezolvi nimic.

| martzian a răspuns (pentru FucktheSystem):

Nu numai ca nu ajuta sa repeti dar nici nu mi se aplica... happy Am scapat total de frica atunci cand am devenit crestin. Eu raspund cu dragoste la dragostea lui Dumnezeu, daca intelegi ce vreau sa spun. Slujba pe care am avut-o m-a pus de multe - foarte multe ori la un pas de moarte si nu din alegeri nesabuite ci in special datorita credintei mele.

1Ioan 4:18: "In dragoste nu este frica; ci dragostea desavarsita izgoneste frica; pentru ca frica are cu ea pedeapsa; si cine se teme, n-a ajuns desavarsit in dragoste."