| DanionM a întrebat:

Degeaba ai grijă de un şarpe; la prima lui mânie îţi vei primi plata. ( - Abu Shakur -)

Devin oare viciile chiar atât de "neprietenoase"?

4 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Sigur ca da, chiar daca sunt dulci la inceput, ajung propriul tau dusman si te distrug. Am vazut oameni care au ajung niste ratati au pierdut tot ce aveau, familie, copii, locul de munca din cauza unor vicii.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Sigur viciul va deveni a doua natura a ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viciile conduc la un fel de moartea sufletului

| IsenHel a răspuns:

Dar grija ta nu-i viciu, mai prietene?winking
Si ce il manie pe sarpe, prietene?winking
Grija o acorzi cand e nevoie, apoi cautzi sa ajuti pe altul care are nevoie. Confunzi grija cu un soi de captivitatewinking si nu prea e drept. Daca e sa fi drept, mai empatizeaza si cu draq happy Omul drept e intelept, intelege si pe unul si pe altul. Sa-l pomenesc pe Solomon Si alea 12 cheiwinking?