| RAY a întrebat:

Deisti,panteisti sunteti convinsi ca exista acel creator?

Răspuns Câştigător
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nu.

7 răspunsuri:
| GPA a răspuns:

Concepția panteistă cât și cea deistă au în comun crezul în existența divinității, în existența lui Dumnezeu. Concepția panteistă susține că Dumnezeu este prezent peste tot, fiind asociat cu materia și universul, cu propriile creații, spre deosebire de concepția deistă, care consideră că Dumnezeu a creat lumea, asistând la procesul de evoluție al acesteia.

| RAY explică (pentru GPA):

Eu nu am nevoie de definiti

| GPA a răspuns (pentru RAY):

Eu ți-am răspuns la întrebare. Nu-ți convine, atunci sănătate! wave

| RAY explică (pentru GPA):

Deisti,panteisti sunteti convinsi ca exista acel creator?
asta era intrebarea

Răspuns utilizator avertizat
| RAY explică (pentru RobertG101):

Care nu ar interveni in nimic?

Răspuns utilizator avertizat