| RAY a întrebat:

Doar pentru Deisti,Atei, Agnostici, Panteisti atat.

In procente cat de mult credeti intr-un creator deist, panteist? Cum il percepeti pe acel creator?

Răspuns Câştigător
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Un 20%.
Doar sustin ca e posibil ca Universul nostru sa fie o bula din multivers, dar cum nu ma poate afecta (in)existenta unui creator, nu prea-i dau mare importanta.

| RAY explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Dar in basme gen judecata de apoi nu crezi nu?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru RAY):

Nu. Nu cred in Dumnezeu sau in Satan sau in zei egipteni, greci sau alti zei.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Mai simplu spus, nu sunt o persoana religioasa.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| SG1995 a răspuns:

In proporție de 90% și îl percep ca o energie vie care e baza universului și universul tot una.