| Finzz a întrebat:

Deseori visez viitorul aproape dar nu imi amintesc dimineata, a doua zi insa daca vad imaginea visata imi amintesc ce am visat.
Voua vi se intampla asa ceva e vreun semn ceva?

15 răspunsuri:
| Daniel_5468 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat, am vistat si apoi in una din zilele urmatoare se intampla ceva asemanator cu ce am vistat eu...happy

Nu cred ca nu stiu ce semn, nu te speria

| Mariya5 a răspuns:

Cred ca ce ziceti voi acolo e un fel de déjà vu tongue

| FucktheSystem a răspuns:

Da, e un semn, vine apocalipa.
Serios, a devenit deja penibilă repetarea întrebărilor cu vise, dacă e un smen nu crezi că ai afla oricum, ce rost are să întrebi asta?

| ShowTim3 a răspuns:

Boss... noi visam in fiecare nopate aproape, inse ne amintim doar 10%... mintea gandeste mereu, gandeste si fara tine happy
Si mie mereu mi se intampla, ma scol de dimineata, si stiu ca am visat ceva, dar pana nu vad un obiiect, ceva care sa imi aminteasca de vis, nu imi dau seama ce am visat big grin

| SystemFucker a răspuns:

Eu cred ca e un semn : Cred ca Dă big BoSS şi Gizăz te-au ales pe tine sa fi cel care va scapa lumea de pacate si deci de eternitatea in iad. Asta cred eu, deci Ajuta-ma!

| Finzz explică:

Vorbesc serios mi se intampla des

| KlaraWeiss a răspuns (pentru SystemFucker):

Nu, n-ai nimerit-o, credinta in vise a pacat! Deci, in mod sigur, visele nu vin de la Ei. laughing. O mica observatie, nu te supara: scrie "sa fii" si nu"sa fi". Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am o teorie vitorul nu exista noi il cream in fiecare secunda in care facem ceva sau nimic. vitorul a existat si cand nu existam noi ca specie desi sincer nu cred in vise pentru ca vitorul nu exista daca eu arunc lumea in aer ce vitor mai poate exista?

Răspuns utilizator avertizat
| KlaraWeiss a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

Pentru stiinta ta, credinta in vise si vedenii e pacat si inca nu unul mic. Sfantul loan Scararul spune ca "cel ce crede in vise, este asemenea celui ce alearga dupa umbra sa si incearca s-o prinda" si ca "diavolii slavei desarte sunt in visuri prooroci". Prin vise acestia "arata" cele viitoare, iar daca se implineste visul cumva, atunci nu mult mai lipseste pana cand credem ca avem darul proorociei, care este un gand de mandrie si slava desarta. "Când începem să credem în visul demonilor, ei îşi bat joc de noi şi când nu dormim". Sa stii ca au fost multi crestini si calugari amagiti in felul asta prin vise desarte si au pierdut o viata intreaga de sfintenie din cauza asta. Altii au comis cine stie ce grozavii sub impresia faptului ca erau sub indrumarea unui "vis divin". Dar, cum n-ai citit viata niciunui sfant/calugar imbunatatit, inteleg ca nu ai de unde sa stii. http://ortodoxia.md/......e-dumnezeu

| SystemFucker a răspuns (pentru KlaraWeiss):

Eu nu am pomenit nimic de vreun vis sau de ceva ...asa ca de unde luna dracu ai venit si tu cu raspunsul asta?

| AliceThai a răspuns:

Se numeste deja-vu si este o dereglare a Matrix-ului happy. Mr. Smith e pe aproape lol

| Mrask a răspuns:

Te inteleg.si mie mi se intampla foarte des si imi spun ca e supranatural.Dar stai linistit multi oameni patesc la fel. Lucrul acesta se numeste dejavu. Numele spune totul:deja vazut

| Rapplex a răspuns:

Se numeste deja vu.Adica ai senzatia ca traiesti de 2 ori aceeasi actiune

| Pur_Romanul_1918 a răspuns:

Nu este nici un semn, creierul tau poate percepe viitorul. Asa cum cu un telescop suficient de puternic poti sa vezi in trecut, creierul face intr-un fel sa vada viitorul.