| ForJesus a întrebat:

Dialog intre 2 bebeluși înainte de naștere:
-Hei,frate!
Crezi ca exista viata după naștere?
Crezi în Mama?
-Nu, nu cred în chestii de-astea, eu sunt ateu.
Ce,ai văzut-o tu vreodată pe Mama?

Concluzie : cei care se cred atei, doar încă nu s-au născut! Doamne iți mulțumesc pentru nașterea din nou! cel mai mare privilegiu!
Dacă un om nu se naște din nou, nu poate vedea Împărăția lui Dumnezeu."
Nu te mira că ți-am zis: „Trebuie să vă nașteți din nou."

El ne-a mântuit, nu pentru faptele făcute de noi în neprihănire, ci pentru îndurarea Lui, prin spălarea nașterii din nou și prin înnoirea făcută de Duhul Sfânt, pe care L-a vărsat din belșug peste noi, prin Isus Hristos, Mântuitorul nostru!

Întrebarea mea este : Ești tu născut din nou?

Răspuns Câştigător
| SmexyBoy a răspuns:

La sacrificat pe fiul sau ca orisicine crede(inclusiv tu), sa nu piara ci sa aiba viata vesnica.

Te iubeste, tu il iubesti?
El tia demonstrat asta...tu?

29 răspunsuri:
| Polaris a răspuns:

Da, cum de n-am observat cordonul ombilical până acum?

| RAY a răspuns (pentru ForJesus):

Tu chiar asa vrea sa dovedesti existenta lui amicul tau imaginar? ce vrei sa demonstrezi ca suntem in burta lui dumnezeu asa burtos e zeul tau?

| ForJesus explică:

Tareeee laughing

| Purec a răspuns:

Auzisem eu ceva, ca sunt pline penitenciarele si trebuie sa elibereze unii detinuti, dar nu stiam ca si cu sanatoriile e aceeasi problema sad

| Cristianne a răspuns:

Ai dovezi cum că mă-ta există (la naștere, că doar despre asta vorbești), pe când despre Dumnezeo`...

| Archdaemon a răspuns:

Prostia asta este vreun fel de fabula...(dialog intre 2 bebelusi ce naiba)

| unknownn a răspuns:

Ce prostie in ***, cica 2 bebelusi inainte de nastere vorbeau, pai cum poate sa vorbeasca 2 bebelusi inainte de nastere? E personificare deci, right? Bun, atunci inseamna ca si ce ai scris mai jos legat de Dumnezeu e personificare.

| MaliciousDeath a răspuns:

Nope.Momentan nu cred că înot prin lichidul amniotic al lui D-zeu.

| RAY a răspuns:

Asa exista si 2700 de zeii si alba ca zapada si zana maseluta, asta sunt argumente de copii de gradinita nu de om rational, in mod rational copii nici nu au habar ca exista da sa vorbeasca si bebelusul sar intreba dar oxigenul, mancarea de unde at vedea ca vine de undeva ar trimite o nava si ar iesi din masa afara simplu nu vad cei asa greu

| SmexyBoy a răspuns (pentru RAY):

Auzi hai sa iti spun o intrebare:
Ce a facut zana maseluta pentru tine?
Ca sa crezi in ea si sa ii slujesti?
Si sa faci voia sa?
Nimic, si nici celelalte religi si culte si alte bazaconi, nu au facut nimic, pe cand Dumnezeu:
Atat de mult a iubit Dumnezeu lumea, incat a dat pe singurul sau fiu, ca ORISICINE crede in el sa nu piara ci sa fie mantuit.

Si cu asta, cade restul religiei, cand de fapt "Dumnezeu este Dragostea"
nu religie, inceteaza sa mai amesteci pe Dumnezeu, sau mai bine zis pe Cineva pe care nu cunosti in ceva ce nu are legatura cu acel Cineva.

Sau mai bine zis: Nu poti sa vezi padurea de copaci.

| RAY a răspuns (pentru SmexyBoy):

Ce a facut dumnezeu pentru mine?

| RAY a răspuns (pentru SmexyBoy):

Poti demonstra ca s-a sacrificat prin-trun document istoric?
cum s-a sacrificat eu nici nu eram nascut

| SmexyBoy a răspuns (pentru RAY):

Vrei Dovezi?
Asta vrei, si nu vei primi,
Asa cum farisei i-au cerut lui Isus Hristos, semn ca sa creada ca EL este Isus Hristos, asa ceri tu dovezi ca sa ce sa crezi?
Nu ai cum fratele meu, din moment ce el s-a ridicat la cer.
Nu e logic, iau logic, cerceteaza si crede, asa reiese din biblie.
Chiar vrei sa te invat eu?

| RAY a răspuns (pentru SmexyBoy):

Bla,bla deco nu poti, faci afirmati fara nici o dovada istorica si doar aiurelii, cerceteaza si crede doar ce vreti voi daca nu ajungi in iad

| RAY a răspuns (pentru SmexyBoy):

Tu de ce ceri dovezii sa crezi in zeus?

| ForJesus explică (pentru RAY):

Chiar dacă as putea sa iți demonstrez nu ti-as arata nimic și ști de ce?
Pentru ca acest dar se primește prin Credință și tu nu ești cu nimic mai special decât alți!
2.Si nu trebuie să-ți demonstrez nimic.
Asta e problema ta, nu a mea! happy

| RAY a răspuns (pentru ForJesus):

Stiu vechea amenitare nu esti cu noi vei arde in iad

| SmexyBoy a răspuns (pentru RAY):

Bine, daca vrei dovada... putem discuta in privat, daca vrei.

| SmexyBoy a răspuns (pentru RAY):

Nu exista iad, cei nemantuiti vor fi pur simplu mortii...

| SmexyBoy a răspuns (pentru RAY):

Cine e zeus, si ce a facut? dupa fapte ii veti cunoaste.

| RAY a răspuns (pentru SmexyBoy):

Cine e DUMNEZEU, si ce a facut? dupa fapte ii veti cunoaste.

| SmexyBoy a răspuns (pentru RAY):

"Dumnezeu este Dragostea"
"A facut cerul si pamantul"
"Dupa acest rod cunostem ca EL este Creatorul"
"Si tu trebuie sa fi un slujitor fidel", (^_^)

| SmexyBoy a răspuns (pentru RAY):

La sacrificat pe fiul sau ca orisicine crede(inclusiv tu), sa nu piara ci sa aiba viata vesnica.

Te iubeste, tu il iubesti?
El tia demonstrat asta...tu?

| RAY a răspuns:

Ce porcarie viata dupa nastere, da ce ei sunt mortii?

| ForJesus explică (pentru RAY):

Citește întrebarea te rog!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Realizezi ca exemplul dat de tine contine niste erori grave nu? Cea mai evidenta fiind "discutia" celor 2. Incearca sa gasesti celelalte erori existente in acest argument. Nu cred ca ai inteles prea bine care-i faza cu ateismul si nu stiu daca o sa realizezi de ce acest argument pro dumnezeu este eronat.

| AnonimDeOcazie a răspuns:

Întrebareamea este: Suferi de als haimmer?

Ai mai postat asta o dată. Au mai postat şi alţii. Ai rămai în pană de idei?

| ForJesus explică (pentru AnonimDeOcazie):

Ai probleme? laughing

| AnonimDeOcazie a răspuns (pentru ForJesus):

Da. Ţi-am zis să chemi întăriri.