| IoanieCriminalul a întrebat:

Diavolul de unde are cazane si zmoala in iad? Incalzirea in iad se face pe lemne sau gaz?

Răspuns Câştigător
| dracu14 a răspuns:

Cazanele le-a cumparat de la tigani iar incalzirea se face pe gaz, il primeste gratis de la tovarasul Stalin

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Exilee a răspuns:

Mai bine ai fi intrebat: de ce oare omul permite ca diavolul sa intre in inima lui si sa ''sadeasca'' samanta raului?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Râzi tu râzi.
Parcă te văd în cazanul cu smoală.

| mihaitaLGP a răspuns (pentru ßirGagaWelch):

Era o intrebare ironica. Face referire ca focul si acel cazan sunt concepte create de noi si nu au legaturi cu forte divine

| danay72 a răspuns:

Conform Bibliei iadul sete distrugere eterna nu chin vesnic. Apocalipsa21:8

| cranci a răspuns:

Noi nu vom ajunge in iad deoarece cei rai vor fi distrusi iar cei buni vor stapani pamantul

| Mikhtarian a răspuns:

Se face pe centrala termica.

Răspuns utilizator avertizat
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru Dani_Doroga_1984):

De cazane se va ocupa Hombre (deocamdată e ucenic)! Momentan, are treabă aici, pe pământ, cu alte cazane, îi plac cele cu pălincă rolling on the floor.

| Lizzu a răspuns:

laughing laughing Are sclavi (pacatosii) care-i fabrica oalele cu smoala.

Cuuum? nu stiiii? incalzirea se face cu ajutorul lavei care este foarte hot dat fiindca faptul ca iadul se afla tooocmai in centrul pamantului aproape de nucleu si acolo sa stii ca e foarte incinsa treaba.

Fundaa? big grin

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Eu nu cred ca are "zmoala". Tu crezi ca are?
Mai cred ca taie lemnele pe care le gaseste in capul plictisitilor de pe aici care pun intrebari tampite, si face un foc maaaaare.