| NicN5 a întrebat:

Doar din curiozitate ( asa cum fac aproape mereu ). Care este cea mai mare dovada ca Noua Ordine Mondiala / Illuminati ar exista.

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Iluminati era o organizatie de savanti atat restul sunt basme

| sublime89 a răspuns:

Eu sunt cea mai mare dovada ca exista, pentru ca sunt un membru Illuminati. De ce crezi ca tot combat religia pe site-ul asta de atata timp? Imi indeplinesc doar misiunea primita din partea lor. Nu fac altceva decat sa ajut la instaurarea Noii Ordini Mondiale, care va insemna sfarsitul celor ca tine. Te-am convins?

| Dismally a răspuns:

Illuminati exista si sunt mai multe organizatii nu doar una, cat despre "Noua Ordine Mondiala" este doar o teorie stupida scornita de cativa paranoici.

| suffarstar a răspuns:

Imigrantii. Nu stiu daca este o ordina monidiala pentru ca nu inteleg inca jocul, dar cu siguranta exista niste acorduri si niste interese in spatele genocidului care va fi sa vina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dovadă pentru existenţa a ce? Nu există, poate doar în mintea conspiraţioniştiilor. Uite o idee, peste tot există politică murdară şi interese proprii acoperite sub numele "binelui", dar asta nu e o dovadă pentru o conspiraţie modială. Apropos că am văzut că deşteptul de mai sus zic că refugiaţii sunt trimişi de ISIS, nu e posibil să nu fie câţiva inflitraţi, dar gândeşte-te astfel: De ce dracu' s-ar chinui Isis să trimită arabi în Europa când poate racola direct europenii? Adică serios nu e mai uşor să racolezi direct din ţara respective decât să îţi trimiţi membri spălaţi pe creier în respectivele ţări, dar na toţi o d-au în constipaţi. Că tot vorbea unul de clip-urile de pe Youtube, alo alea nu sunt dovezi sunt propagandă, aşa pot face şi eu diverse clip-uri în care să zic că soarele urmează se prăguşească pe pământ nu înseamnă neapărat că e adevărat pentru că eu am propagat această informaţie, pentru nu ştiu ce raţiune dubioasă, dar na sunt şi paranoici care se complac în paranoia.
Adică gândeşte-te că ieri am citit un articol despre cum e văzută România în lumea "Marvel", uni ar putea spune că şi asta e o conspiraţie, că americani vor să dizove România şi cine ştie ce chestii le mai trec habotnicilor prin cap.http://www.vice.com/ro/read/cum-e-romnia-in-benzile-desenate-marvel

| Idris a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine punctat. Zilele trecute am citit in Le Figaro despre ISIS si despre jihadistii francezi. Ce sa vezi, 80% dintre jihadistii francezi sunt atei, iar 20% este format din budisti, crestini si o mica parte din musulmani. Culmea nu? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Idris):

Stai a; a cum vine asta? Adică atei aşteaptă un califat divin sau cum? thinking
În ce priveşte budhismul nu e considerată, o religie... ceea ce voiam să punctez este că nu era nevoie ca Isis să trimită "refugiaţi", pentru că putea direct să racoleze adepţi din ţăriile respective.

| Idris a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai asta este, ii racoleaza direct din Europa, dar marea parte din ei nu sunt musulmani si nu au nici o treaba cu Islamul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Idris):

Nu neapărat, cauza Jihadului e una politico-religioasă pe de o parte politică că ISIS profită de fapt SUA şi-a băgat nasul prin ţăriile musulmane să facă "dreptate", iar pe de altă parte religioasă deoarece ideealul ISIS este un stat califatic de tip islamic, problema că ISIS nu suportă nicio altă orientare religiasă, tocmai de asta nu înţeleg cum adepţii ISIS pot fi creştin, sau chiar atei? Mare parte din cei care aderă sunt arabi ( deci implicit musulmani), care pe de-o parte vor "să-şi facă dreptate", pe de altă parte aşteaptă raiul pământesc (practică similară cu cultele protestante care predică acest lucru), iar europenii care aderă pot adera doar din motivaţii religioase decât ideologic-politice, tocmai pentru că nu se simt legaţi de Orientul Mijlociu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Illuminati nu mai există de la sfârșitul secolului 18.

| 6684464 a răspuns:

Nu stiu ce treaba are asta cu religia, dar vezi aici. http://www.descopera.ro/......-din-umbra

| AlexeHellsing a răspuns:

Zecile de videoclipuri de pe YouTube reprezintă dovada incontestabilă!