| calubalan a întrebat:

Ce inseamna noua ordine mondiala? Cine sunt illuminati? Incotro ne indrept? http://twurl.nl/56kpz0

6 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Noua ordine mondiala are ca fundament principal economia lumi intregi si nu scalavagismul si tot felul de speculatii de genul acesta. Acest proces este foarte complex, se urmareste un fel de economie planificata al tuturor regiunilor functie de resurse umane, naturale si tradii economice etc.

| εїз a răspuns:

Noua ordine mondială înseamnă, potrivit teoriilor moderne ale conspiraţiei - o conspiraţie mondială condusă de grupuri de putere financiară şi politică.
Iluminaţi este numele ce se referă la grupuri secrete, atât istorice, cât şi moderne, reale sau fictive. Se spune că "iluminaţi" se referă şi la grupul din Bavaria, numit Bavarian Iluminati, fondat de 1 mai 1776.
Pa, pa

| zalisa a răspuns:

Cred că ne îndreptăm spre tot ce e mai rău.

| Parker a răspuns:

Pe scurt? este vorba de organizatia ce dateaza ca origine mult inaintea istoriei (cunoscute), undeva prin timpurile babiloniene; societate ce conduce lumea din umbra pana la ultimul atom, majoritatea (90%) din presedintii USA au fost membrii skull&bones si scopul lor este sa indeplineasca toate punctele din agenda.recomand vizualizarea tuturor clipurilor si researchuri amanuntite; ne aflam intr-o perioada de varf pe plan mondial si acum informatia a distrus barierele neputintei, este vorba de deceptia maselor prin manipulare spre a uni toate popoarele intr-un singur stat (babilon / UE & NATO) ce va fi condus de un singur om, iar rasa umana va ajunge in sclavie totala.masoneria este structurata foarte bine, avand la baza un sistem de evolutie al membrilor prin grade 1-33, iar adevaratii masoni sunt doar dupa gradul 19, ajungand la 33 numai maestrii, cei ce la randul lor ii conduc pe masonii mai mici in grad.simbolul masonic este gasit pe bancnota americana, unde este foarte clar reprezentata piramida cu all seing eye in varf, formata din 13 sectiuni, fiecare reprezentand familiile elita (bildenberg, etc.) vedem foarte clar cum ochiul din piramida mica este separat de oamenii de rand si vegheaza masele.si-au facut jocul si acum urmeaza cea mai mare mascarada, prin exterminarea a 80% human beings de pe terra.

Sursa : http://forum.computergames.ro/31-stonehenge/371906-despre-illuminati.html

| xCappyx a răspuns:

Iluminatii sunt o grupare religioasa infiintata in data de 1 mai Ei vor sa arate lumii adevarata credinta. Daca ai vazut Codu`l lui Davinci. vor sa arate lumii adevarul ca iisus a fost un simplu om. nu o divinitate. si ca a avut urmasii si maria magdalenahee hee Presupunand ca au dreptate.hee hee Fundita?:X

| bendis a răspuns:

E adevarat ca suntem manipulati prin cele mai diverse moduri chiar fara sa na dam seama, dar nu de iluminati; noua ordine mondiala s-a instalat cam de 50-60 de ani iar scopul ei e puterea absoluta