| ateuNEGATIV a întrebat:

Doar pentru ateii

Cum am navigat azi pe internet septic in cea ce priveste definita de pe wikipedia am cautat o definitie mai rationala am dat de asta http://ro.wikipedia.org/wiki/Discu%C8%9Bie:Ateism e oare cea buna?

Răspuns Câştigător
| TheDarkEmpire a răspuns:

Cred ca dorea sa spuna Sceptic.

13 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Cum adica esti septic?
SÉPTIC ~că (~ci, ~ce) 1) Care este infectat cu microbi. 2) Care produce infecţie. Bacterie ~că. ◊ Maladie ~că boală provocată de microbi. Fr. septique

| TheDarkEmpire a răspuns (pentru Esperança):

Cred ca dorea sa spuna Sceptic.

| LineGuide a răspuns:

Daca poti transcrie tu o definitie, bravo, tu in intrebarile tale incerci sa ce?
Ateism:neincrederea in Dumnezeu, sau chiar: ''Nu cred in Dumnezeu'' este o comportare strict ateista...
Hristos a inviat!

| 4b a răspuns:

Http://intercer.net/......x-lea.html
Cred ca asta e cea buna:D
Zi faina ray

| ateuNEGATIV explică (pentru 4b):

Tot raul din lume la facut ateismul nu

| 4b a răspuns (pentru ateuNEGATIV):

Tot raul din lume a pornit de la o minte necoapta si...s-a extins ray...

| ateuNEGATIV explică (pentru 4b):

Adica de la ateii incredibil de asta in tara e coruptie asa mare si saracie din cauza a 5000 de ateii incredibil

| 4b a răspuns (pentru ateuNEGATIV):

Eu nu vorbesc frate de ateihappy mintea aia necoapta de care spuneam eu, fu altcineva.De la bun inceput, s-a stricat toata omenirea. Si apropo: coruptia nu e din cauza Lui, sau a crestinilor, si nici saracia n-o pune pe capul lorwinking

| RaduMD a răspuns:

Eu nu văd o definiţie. Văd multe definiţii acolo, împreună cu o discuţie complicată despre care ar fi cea mai bună definiţie.
Mi se pare un lucru cam inutil. Ce este ateismul, ştim cu toţii. E ca şi când am face polemică despre care e cea mai bună definiţie pentru culoarea roşie.

| catalynx a răspuns:

Recunosc cu nu prea am inteles ceea ce e acolo, insa cine zice ca ateismul este cea mai buna secta este un adevarat ipocrit. Nici o secta nu este cea mai buna, nici eu ca crestin nu pot zice ca secta mea este cea mai buna findca atunci as fi ipocrit. Toate sectele au defectele lor.

| ateuNEGATIV explică (pentru Nosam):

Masoneria nu este nici politică şi nici religioasă, fiind admişi oameni de credinţe şi ideologii diferite. Nu există dogme teologice, singura cerinţă fiind credinţa într-o Fiinţă Supremă corespunzătoare propriei religii

| ateuNEGATIV explică (pentru Nosam):

Voi nu intelegi ca ateismul inseamna negarea la orice fel de divinitate ce e asa greu de inteles si tu renegi 2700 de zeii si noi renegam toti zeii nu-i infirmam sau afirmam doar i negam atat asta e ateismul ca masoneria nu este dogma da este doctrina este alta poveste ateismul nu-i dogma, religie, doctrina, credinta etc