| RAY a întrebat:

Doar pentru persoanele atee, agnostice.

Cum vedeți voi viitorul ateismului in Romania si in Lume?

Oare va creste nr persoanelor atee din Romania? Din lume?

Răspuns Câştigător
| PumpkinDoll a răspuns:

Va creste dar tot minoritar va ramane, mereu prostia va fi majoritara si va domina, cred ca asa o sa fie mereu.

38 răspunsuri:
| danut a răspuns (pentru RAY):

Mai citeste inca o data ce am scris, poate, poate, intelegi.

| PumpkinDoll a răspuns (pentru RAY):

Bine....domina in sensul ca sunt mai multirolling on the floorAi inteles tu ce am vrut sa zic

| RAY explică (pentru PumpkinDoll):

Daaaaaaaaaaa

| RAY explică (pentru danut):

E simplu de inteles,daca nu crezi ce cred eu vei arde vesnic in iad simplu sau esti imoral, satanist, pacatos etc, la asta se rezuma orice discutie cu un crestin dogmatic, fanatic

| danut a răspuns (pentru RAY):

Daca atat poti intelege asta este, nimeni nu-ti cere ceva mai mult.

| RAY explică (pentru danut):

Ce raspuns de tot rasul, macar daca ai recunoaste ca asa e, in fine

| minrest a răspuns:

Daca statul va merge in continuare, cel putin in Europa, in directia liberala si democratica, atunci numarul persoanelor agnostice sau atee va creste rapid. Pentru mine asta e foarte bine, chiar daca am o filozofie teista; sunt contra pseudostiintei, manipularii, dogmatismului, adica contra religiei in general. Daca insa, din pacate, statul cu caracter public si liberal va da inapoi, religia isi va pastra pozitiile actuale, si fiindca e deja discreditata, se vor dezvolta si religiile laice, nazismul, cred eu, si forme actuale de fascism. Probabil si comunismul ar reveni, in forma actualizata.

| minrest a răspuns (pentru mentholinks):

Mie mi-a zis chiar ca scheletele de hominizi au fost inmormantate, cu unelte, inventar si vopsite cu ocru, de catre demoni materializati. Pai daca poti apela la demoni materializati, poti explica orice.