| Goguletzu a întrebat:

Dumnezeu a creat lumea. Dar ce a creat prima data oul sau gaina?

Răspuns Câştigător
| uN23 a răspuns:

Cocosul

| Goguletzu explică (pentru uN23):

Sti e o chestia destul de grea pentru unii, daca stai sa gandesti logic ajungi la unele concluzii care te rastoarna.
Oamenii biserici se duc pe urmele bibliei, oamenii de stiinta pe evolutie alea alea.

Ce zici care are dreptate?laughing

| uN23 a răspuns (pentru Goguletzu):

Sincer, nu stiu ce sa spun dar inclid sa cred partea cu evolutia. You?

| Goguletzu explică (pentru uN23):

Me 2
sunt obosit de povestile batranilor, se pare ca generatie religioasa se duce in jos.
tineretul nu prea mai tinde spre asa cevalaughing

| Goguletzu explică (pentru uN23):

Si oricum faza asta cu persoana din cer, e ceva sf:i-a picat la ceva stramos o piatra in cap si gata pe el l-a lovit Domnulaughing

21 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Normal ca a aparut gaina pentru ca Dumnezeu a facut mai intai animalele si apoi pe celelalte, daca nu stiti informati-va.

| Goguletzu explică (pentru EmaS):

Daca stiam crezi ca mai intrebam?

Răspuns utilizator avertizat
| ykrabor a răspuns:

Salut,
Din moment ce nu esti credincios si deja ai in minte faza cu "evolutia" noi orice am zice tot ca tine o sa fie.
Normal ca gaina pentru ca Dumnezeu a facut animalele.