| OctavianDanielMaria a întrebat:

Ce a creat Dumneze prima data? Oul sau gaina?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sau poate gaina a evoluat din alte organisme... de ce sa nu punem si varianta logica si de bun simt in ecuatie?

| Exal a răspuns (pentru suntserios):

Uimeste-ma Einstein acele "alte organisme" cum au aparut?

| suntserios a răspuns (pentru Exal):

Sunt multe explicații științifice, toate mai logice și mai de bun simt decât varianta în care un bătrânel cu barba care locuiește pe un nor le-a creat asa... Puff, într o zi când se plictisea.

Răspuns utilizator avertizat
| DaTati a răspuns (pentru suntserios):

Ia uimestema din ce, ca eu nu vad sa mai evolueze nimic...
Adica de ce naiba au ramas totusi maimute ne evoluate daca noi suntem din ele?

| suntserios a răspuns (pentru DaTati):

E o vorba care zice ca daca stiinta e prea grea pentru tine ramai la religie... e perfect cazul tau.

Minte ta considera ca evolutia unui organism se face peste noapte? Azi ai o gaina si maine e strut?

Cat despre afirmatia cu maimutele e clar ca habar nu ai despre teoria evolutiei dar ai tupeul sa o contrazici. Oune mana si studiaza un pic, o sa afli multe lucruri printre care si faptul ca nu ne tragem din maimuta ci faptul ca omul si maimuta au un stramos comun. De aia noi am evoluat intr-o directie si ele in alta.

16 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| mentholinks a răspuns:

Conform Bibliei a creat intai dobitoacele deci gaina.

| Endoryus a răspuns (pentru mentholinks):

Inlocuieste "gaina" cu "religiosii". Merge mai bine.

| 6684464 a răspuns:

Pentru cineva care nu crede in Dumnezeu, intrebarea "ce a fost mai intai, oul sau gaina?" este o intrebare de oameni prosti din doua motive.
1. Orice ateu ce stie o țâră de stiinta, stie ca ouale au existat cu mult inaintea gainei.
2. A fost demonstrat ca oul DE GAINA nu poate fi facut decat de o gaina!

Răspuns utilizator avertizat
| Opianne a răspuns:

A creat dinozaurii mai întâi. Și ei făceau ouă.

Răspuns utilizator avertizat