| anonim_4396 a întrebat:

Dumnezeu a dat puterea batausului si cel batut este un handicapat pedepsit de dumnezeu?

13 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Nu.

Răspuns utilizator avertizat
| mentholinks a răspuns:

Ti-ai luat-o pe cocoasa?

| anonim_4396 explică (pentru mentholinks):

Ce-i cu spatele meu iar? Trebuie sa ma intimidezi in tot ce fac sa-i amintesti ce hal sunt din cauza ta pentru rasu tau OARE? Dar ce era scandal de azi noapte eu n-am voie sa dorm ca existati voi? Hai "fraticule" nu-l stii pe vecinu ce-i apuca pe toti? Ce-s cuvintele astea ce-ti tot trebuie? De ce se baga conturi la intrebarile mele sa-mi urle "xxx"? Ce-i cu lumea reala de trebuie sa urle xxx despre mine sa ma bata sa ma acuze? Ca am facut ce ba era telefonul meu privat erau niste poze ca ai tu chef sa acuzi ca ti le trimit tie? Dar ce altceva ar trebui sa fac eu sa fiu sa traiesc eu in situatia care ma puneti? De ce nu sunt o femeie maritata de 20 tu sa spui de ce sunt "prizoniera" careia ii faceti asa?

| anonim_4396 explică (pentru mentholinks):

Auzi ba, cine-ti vrea p* aia la poarta mea de ce arati cu degetu pe mine cand alta iti cere tie asa ceva de ce trebuie sa mi-o aduci mie sa faceti asa? Nu trebuia eu sa cunosc lume reala trebuie sa fiti voi tv pentru mine sa stau aici sa ma bombardati asa? Ca cine a ales ce dz vede? Ca tu esti dz razi ca porcu mare porc ce esti tu sau ce esti tu

| mentholinks a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce ai bre? Daca pui intrebari la misto asteapta-te si la raspunsuri pe masura.

| anonim_4396 explică (pentru mentholinks):

"La misto" e modu asta in care m-ati crescut?

| Algo098 a răspuns:

Dz e e o amagire fara rost, e personajul inventat, inexistent "invizibil si spectator de profesie". E simplu: cine are putere are dreptate si castiga; cine nu are putere nu are dreptate si pierde.

| RKBlue a răspuns:

Dumnezeu(daca crezi in el) nu a adt putere nimanui peste altii.
Cea mai mare parte din puterea unuia vine din vointa, noroc si munca.
Faptul ca unii isi folosesc puterea in mod rau e un lucru nefericit, dar nu inseamna ca totii batausii se nasc puternici.

| Irinel15123532 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si cand sunt "batausele si batuta" iar baiatul lor rade, atunci inseamna ca baiatul e dz care le-a dat lor puterea.

| ValentinGabi a răspuns:

Nu

| alex598 a răspuns:

Dumnezeu a dat fiecăruia libertatea să facă ce vrea. El nu a promis nimănui o viață 100% corectă sau fără suferințe. Până și Isus a suferit. Dar la judecata finală bătăușului îi va părea rău și cel ce a îndurat va trăi o eternitate cu Dumnezeu dacă a făcut alegerile corecte în viață.