| OmulDeStiinta1986 a întrebat:

Dumnezeu a ucis aproximativ 25.000.000 de oameni. Asta nu il face un criminal in serie? ucigand de multe ori multi prunci si femei gravide chiar si de multe ori din razbunare sau motive puerile + stupide. a dat potopul si apoi multe alte nenorociri naturale asupra omenirii.
A stat cineva chiar sa numere si sa estimeze fiecare crima. Aveti lista completa aici http://alturl.com/pcqnq Satana a ucis 10 in total.

nu aduc minciuni. tot ce am precizat se poate verifica in biblie ca fiind adevarat. ba chiar va incurajez sa deschideti biblia din casa si sa verificati.

in romana puteti vedea aici unele indemnari sau puteti folosi biblia online pentru a verifica mai rapid citatele de crime de mai sus: http://biblia.resursecrestine.ro/leviticul/20

Răspuns Câştigător
| sublime89 a răspuns:

Astia sunt doar din biblie, sau se pun si toti acei oameni omorati si torturati de crestini in ultimii 2000 de ani in numele "domnului"? Lumea asta nu va fi un loc bun decat atunci cand crestinii vor recunoaste ca zeul in care au crezut atatea secole nu e altceva decat un criminal maniac, inventat de criminali maniaci, dupa chipul si asemanarea lor.

| OmulDeStiinta1986 explică (pentru sublime89):

Cei din istorie omorati cu adevarat nu sunt inclusi in statistica asta. ar fi foarte importanti si aia. buna remarca.

25 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Si industria fast-food ucide, dar la toti le place sa manance acolo. ^_^

| lpavel a răspuns:

Cine esti tu sa judeci? Numai satanistii fac asta ca sa intoarca credinciosii de pe drumul cel bun!
Tu ce esti : Ateu ori Satanist?
In biblie spune : NU judecati ca sa NU fiti judecati!

| OmulDeStiinta1986 explică (pentru lpavel):

(conform bibliei) eu sunt urmasul celor care au fost ucisi. deci am dreptul sa ma gandesc la stramosii mei cum au fost macelariti. "crede si nu cerceta"? stam asa ca vitele? eu zic sa ne separam totusi de vite.
"Numai satanistii fac asta ca sa intoarca credinciosii de pe drumul cel bun" e incomod sa se stie adevarul despre biblie? trebuie sa pastram ascuns faptul ca dumnezeu ucide in mod repetat?

"NU judecati ca sa NU fiti judecati! " interesant. credeam ca la sfarsitul vietii exista judecata de apoi.

| OmulDeStiinta1986 explică (pentru lpavel):

Nu aduc minciuni. tot ce am precizat se poate verifica in biblie ca fiind adevarat. ba chiar va incurajez sa deschideti biblia din casa si sa verificati.

| lpavel a răspuns (pentru OmulDeStiinta1986):

NU zice nimeni ca minti sau ca n-ar fi adevarat! Si nu e secret ca asa a fost cum zici, daca era secret NU mai scria in biblie probabil zic eu... DAR tu esti doar un om, poti tu sa-L judeci pe D-zeu? laughing)))
Pentru toate cate s-au intamplat numai un mic ex: Ai acasa 10 caini, unul din ei turbeaza si omoara vreo 3 si nu se lasa, incearca sa-i omoare pe toti ba chiar te ataca si pe tine, ce faci? il pui la respect?
Ce a facut D-zeu e spre binele omenirii, NU-L poti judeca / nici nu ai putea dar chiar de ai putea NU poti sti motivul! EL NU este rau cum iti imaginezi tu! Ai citit despre minunile facute in desert cand oamenii mureau de foame si sete a facut din nimic paine si apa, dovada clara ca ne iubeste si nu ne lasa sa pierim! NU exista cuvinte de lauda cate a facut pentru noi oamenii iar noi ce facem? Judecam! Cand va veni acea judecata despre care ai citit si tu fiecare va raspunde pentru faptele lui... si vai cate gemete plansete vor fi atunci!
D-zeu este bun si drept! Temete de judecata LUI caci nimeni nu este drept in fata lui DAR totusi iarta pe cei care cred...

| OmulDeStiinta1986 explică (pentru lpavel):

Citatele alea sunt dovezi ca dumnezeu nu exista si arata despre autorii bibliei cat de primitivi si barbari erau.
da. il pot judeca pe dumnezeul din biblie. ba chiar foarte usor mai ales ca nu exista.
PRIN PUTEREA INVESTITA IN MINE DE CATRE STIINTA IL CONDAMN PE DUMNEZEU LA INCHISOARE PE VIATA. SENTINTA CU EXECUTARE.
cainele il separ. dar nu sunt retardat sa il omor. ca nu sunt o bruta.
"NU poti sti motivu" ba se poate. de multe ori il da chiar el in biblie inainte sa se apuce de macelarit in stanga si in dreapta folosind oamenii sau natura.
"Judecam" desigur ca judecam. de aia avem minte. cand un om ucide multe persoane il clasam ca fiind ucigas in serie si ii dam pedeapsa inchisoare pe viata dar nu il ucidem. "D-zeu este bun si drept" daca tot repeti un lucru nu devine adevarat.
" Temete de judecata LUI" asa functioneaza religia, prin a crea frici imaginare in oameni pentru a putea sa le ceara bani apoi. taxa de protectie ca la shmecherii de pe strada. nu ma tem deloc de judecata nici a lui mos craciun, nici a lui dumnezeu, nici a zeilor din Grecia, nici a zeilor din Egipt sau a altor personaje fictive. ma doare in cot de ei inclusiv de dumnezeu.

| lpavel a răspuns (pentru OmulDeStiinta1986):

Dar totusi crezi in diavol! laughing))

| OmulDeStiinta1986 explică (pentru lpavel):

E ca si cum ai zice ca nu cred in mos craciun dar cred in spiridusii lui mos craciun. iar dumnezeu nu are dreptul in biblie sa ucida cum vrea. in legile de azi ai voie sa ucizi numai daca e autoaparare. in rest e imoral si ilegal.

| lpavel a răspuns (pentru OmulDeStiinta1986):

Ai comentat pe langa! Dar... bine fiecare cu parerea lui! Bafta!

| Holiday a răspuns:

Nu poate fi denumit criminal in serie, dupa toate aparentele e pur si simplu nebun de legat. Practic pare un personaj care nici macar nu poate fi facut raspunzator de faptele sale...

| OmulDeStiinta1986 explică (pentru Holiday):

Chiar si ca personaj fictiv poate fi numit criminal in serie.

Răspuns utilizator avertizat
| drutzix a răspuns:

E ucigas in masa (omoara mai multi odata si nu are ritualuri specifice) bine ca e imaginar.

| Theo94 a răspuns:

Numai la religia crestina te-ai referit, sau la mai multe ca sunt si in alte religii intamplari de astea, in unele zone din India, Pakistan, in zona unde activeaza statul islamic (ma refer la adepti, ca SI a fost creat de catre serviciile secrete occidentale)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te.ai gasit si tu unde sa scrii. daca scriai ca dzeu te-a ajutat cu ceva toti ziceau "amin" dar cand e ceva de rau despre barbosul lor nu intra nici naiba. puteai sa o vezi de departe asta venind

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eiii Dumnezeu, a ucis.Moartea a ucis, da tu care traiesti doar oleaca intre doua vesnicii, nu poti spune ca Dumnezeu a ucis, fiindca o stii doar pe mata tacto si grigore fracto.in rest habar nu ai ce cuprinde vesnicia si de ce.deci mai usor cu tampeniile si pana sa numeri mortii vesniciilor, apuca-te si traieste ca visul acus sa termina si te trezasti mort.

| OmulDeStiinta1986 explică:

Ia sa-i bagam si un report crestinului plin de iubire care se infierbanta.

| danut a răspuns (pentru OmulDeStiinta1986):

Ce spusesi ca n-am inteles bine, chestia cu capu. happy

| Ben00 a răspuns:

Daca tii tu un registru...
Pe mine nu ma intereseaza lista sau registrul. Eu stiu ca de multe ori omenirea din anumite locuri a luat-o razna, prin crime, prin desfranare etc.
Apropo, cati, din cei 25000000din registrul tau erau in Sodoma si Gomora? Vreau sa vad daca ai date precise.

| 7days2die a răspuns:

Trebuie sa propunem o zi in care Dumnezeu sa sa prezinte la curtea de justitie a uniunii europene si sa-i creara cineva socoteala si pentru satana un premiu nobel pentru cele mai putine killuri ale anilor. Eventual daca nu se rezolva la curtea europeana trebuie neaparat acest caz trimis la curtea mondiala de justitie. Este Inadmisibil cel care te-a creat sa te si omoare.