| CreatzzaHaha a întrebat:

Dumnezeu are muschi ca un culturist?

22 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Urzi23 A raspuns cu intelepciune :

Nu voi pune un raspuns sablon, voi raspunde cu gindurile unei fetite din cl a 2 a, Din pacate se vede ca este net superioara fata de CreatzzaHaha

Dumnezeu este făcătorul cerului şi al pământului, al tuturor celor văzute şi nevăzute.
Dumnezeu este Părintele Ceresc care mângâie sufletele copiilor, oamenilor bolnavi, a celor bătrâni şi săraci.
Dumnezeu este iubire; stă scris pe fiecare boboc de floare, pe fiecare fir de iarbă.
Dumnezeu preface mugurul în floare şi din floare face fruct.
Dumnezeu este pentru întregul univers izvorul vieţii, al luminii şi al bucuriei.
Dumnezeu veghează asupra somnului copiilor şi îi păzeste de ce este rău.
Dumnezeu ne dă mijloacele prin care noi să putem ajuta pe aproapele nostru aflat în suferinţă.
Dumnezeu este totdeauna cu cel credincios.
Bunătatea şi măreţia lui Dumnezeu este fără margini.
Dumnezeu cârmuieşte lumea.
Dumnezeul nostru este Tată bun şi iubitor

| Angel0 a răspuns:

Acela este Dumnezeul culturistilor.
Dumnezeul ateilor este CimpanZEU, de exemplu.

| sandra2012 a răspuns:

Dar tu creier ai de pui o asemenea intrebare?

| William a răspuns:

Nu, nu are. Dumnezeu este lumina si nimeni (inger, demon sau om) nu il poate vedea vreodata. Ai auzit de serafimi, ei au cate trei perechi de aripi uriase pe care le tin in asa fel incat sa-si protejeze ochii și trupul de stralucirea cu care se afla inconjurat Dumnezeu.

| GodBlessYou a răspuns:

Ai vrea tu, ha?

| WhiteWolf7 a răspuns:

Culturistii is nasoli, de la 40j de ani incep sa le cada si sa le atarne in mod tragic acele lucruri care cu 10 ani in urma se numeau muschi, ca sa se mentina trebuie sa se bage pe steroizi.

| victoreanu a răspuns:

Cred ca da din moment ce El a creat toti culturistii.

| Danyelusha a răspuns:

Nu doar gandul tau ci si intrebarea ta este o hula impotriva lui Dumnezeu.

| monstrulet a răspuns (pentru Danyelusha):

Cine esti tu ca sa decizi?

| Fanatic a răspuns:

D-zeu nu e o fiinta, e un spirit

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fanatic):

Tu l-ai vazut cu ochii tai pe dumnezeu?

| Fanatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce ai we? am zis ca nu e o fiinta e un spirit,...ce cuvant nu ai inteles din prop asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fanatic):

Dar ai vazut spiritul lui? cum arata sunt curios

| Fanatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Am glumit, eu nu cred in d-zeu.cand am scris aia cu spiritul era spart

| Fanatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Numai cand is spart intru pe TPU

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fanatic):

Daca ai picta spiritul lui te-ai imbogati

| Fanatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca as picta spiritul lui, ar zice lumea ca am innebunit sau am tras prea mult.

| Fanatic a răspuns:

L-am vazut cand ia-m traso prima data

| CrazyTeenager a răspuns:

Si creier ca un sahist...

| XDarkAngel a răspuns:

Gandeste-te si singura la asta (cand termini sa-mi spui, dar probabil ca va fi maine in timpul orei de fizica).

| xlmpq a răspuns:

Are si patratele pe abdomen...

o intrebare serioasa nu ai putea pune?