| anonim_4396 a întrebat:

Dumnezeu cum ne va realcătui din nou la judecată dacă noi nu mai suntem?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Înainte de judecată are loc învierea.
Ioan 5:28-29:
Nu vă miraţi de lucrul acesta; pentru că vine ceasul când toţi cei din morminte vor auzi glasul Lui şi vor ieşi afară din ele. Cei ce au făcut binele vor învia pentru viaţă; iar cei ce au făcut răul vor învia pentru judecată.

5 răspunsuri:
| Werrich a răspuns:

"Ca la Dumnezeu nimic nu este cu neputinţă." - Luca 1:37

| Meme10Memu a răspuns:

Dupa ADN-ul memorat in cartea vietii si dupa filmul vietii inregistrat in cartea vietii a Lui Dumnezeu.

| Digikey a răspuns:

Depinde,daca ai Covid nu te primeste fara masca.

| Titan123 a răspuns:

Judecata luiDzeu, e imediat după moarte, sufletul

| Titan123 a răspuns:

Imediat după ce moartea pământească, sufletul e luat de îngeri și dus la scaunul judecății.acolo îți vei vedea toată viața ca o hipnoza,