| IMPERO a întrebat:

DUMNEZEU DEFECHEAZĂ? Biblia spune ca a mancat si a baut la Avram. Deci?

Răspuns Câştigător
| AlfonsaoJuarez2 a răspuns:

Da, dar este rahat sfant.

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Deci, ca să poată să proceseze mîncarea. Dacă omul este făcut după chipul și asemănarea cu Dumnezeu, ceea ce pățește omul, pățește și Dumnezeu. Deci.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Dumnezeu a aparut si in forma umana uneori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred. E Dumnezeu, nu om. Când a fost al Avraam S a prezentat sub forma de 3 bărbați, ori erau 3 îngeri, nu sunt sigură. În cazul ăsta, oamenii evident ca pot mânca și bea.

| IMPERO explică (pentru anonim_4396):

Nici eu nu cred ca Dumnezeu defechează. În realitate Biblia spune ca la Avram s-au prezentat trei "isch" adică, oameni în carne și oase. Noțiunea de Dumnezeu a fost introdusa de-abia după anul 600 î.e.n. atunci când Biblia a fost falsificata pentru prima oară și a fost transformată intr-o carte spirituala, ceea ce, înainte nu era. De aceea apar aceste aberații in Biblie despre Dumnezeu, cum ca el manca, se deplasa cu aparate de zbor, cerea sa i se facă miros de carne arsa, la fel ca si "zeii" din celelalte mituri antice și multe alte tâmpenii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru IMPERO):

Toată Biblia e de la Dumnezeu și e o "carte spirituala", cum zici tu. Dacă ai studia Biblia ai vedea ca multe porunci sau prorocii din Vechiul Testament se regăsesc cumva sub o alta forma în Noul Testament și au legătură între ele. Nu știam nici eu asta pana acum ceva timp, dar am studiat și pot spune sigur ca toată Biblia e de la Dumnezeu și nu e o carte cu povesti cu talc sau ceva de genul, ci e mesajul lui Dumnezeu pentru noi, sa-i zic așa.

| Yuki0799 a răspuns:

Nu pentru că el e Dumnezeu nu are nevoie să mănânce sau să bea deci nu are nevoie să defecheze. De ce, de ce ai întrebarea asta, de unde naiba ai scos.

| IMPERO explică (pentru Yuki0799):

Deci, Dumnezeu nu are nevoie sa defecheze dar are nevoie sa mănânce și sa bea. Interesant Dumnezeu are Avram, Isac și Iacov.