| AvalohAlyn a întrebat:

Dumnezeu e cu noi? E cu mine,cu tine, cu fiecare?
Cum?

6 răspunsuri:
| Amely21 a răspuns:

Pe Dumnezeu nu îl poți vedea, dar îl poți simți. Sunt multi oameni care ar putea să îți spună cum le-a schimbat Dumnezeu viața. El vindecă și ne stie toate problemele

| danut a răspuns:

Dumnezeu este cu fiecare din noi care nu l-au respins prin a Treia fiinta a Dumnezeirii, Dumnezeu Duhul Sfant.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Atunci când a fost proorocita întruparea Domnului Isus, s-a spus ca se va numi Emanuel adică "Dumnezeu cu noi". Așa ca toți cei ce cred si fac legământ cu Domnul Isus vor beneficia de aceasta binecuvântare. Chiar si Domnul Isus întărește aceasta binecuvântare in următoarele cuvinte:" Si iată Eu voi fi cu voi pana la sfârșitul veacului."

| Irinel15123532 a răspuns:

Este langa fiecare dintre noi, este un tata iubitor, nu un Dumnezeu distant.
https://www.youtube.com/watch?v=HE1JG6fSlXE&t=143s

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. Așa el. De câte ori facem sex, este cu noi, cu fiecare pe rând.

| Mircea08 a răspuns:

Dumnezeu este cu cei care fac voia Lui. Cu ceilalti este diavolul. In orice caz nu ramane nimeni singur