| Silyca a întrebat:

Dumnezeu ne-a dat liber arbitru sa ne omoram intre noi sau sa ne sinucidem?

Răspuns Câştigător
| Mădă0611 a răspuns:

Stiu basmul, ziceam ca acel liber arbitru e o iluzie, de fapt nu exista.
E ca intr-o relatie, lasi pe cineva sa aleaga, ii dai libertatea sa faca asta, si daca nu te alege pe tine, tu te superi si-l pedepsesti crunt (o eternitate de chin)? raised eyebrows Pai parca era liber sa aleaga, nu te-a ales? valea, nu vrea sa mai stie de tine, lasa-l in pace.
Asa e si cu sinuciderea. Pai daca ma lasi sa aleg, eu aleg moartea, de tot, tu de ce ma pedepsesti? Nu vreau nici raiul, nu imi da iadul.

32 răspunsuri:
| PotatoMustDie a răspuns:

Ambele, daca putem sa o facem inseamna ca ne-a lasat.

| LolaLollita a răspuns:

Liberul arbitru nu prea exista, e mai mult o iluziehappy