| Sweet155 a întrebat:

E adevarat ca ciorile sunt pasarile diavolului? Daca da de ce? FUNDA promit!

Răspuns Câştigător
| pufulescu a răspuns:

De unde le scoateti pe astea? De ce ar fi pasarile diavolului? Fiindca sunt negre sau cum? Atunci preotii crestini de ce poarta negru?

14 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu,sunt doar inventii pur omenesti, fara nici un temei biblic.

| corbulalbrosu a răspuns:

Dar corbii?

| sublime89 a răspuns:

Daca sunt pasarile diavolului, atunci de ce le-ar mai fi creat d-zeu? A vrut sa-i faca un mic favor "amicului" din partea intunecata a fortei? laughing

| Jardelin a răspuns:

Ciorile sunt pasarile diavolului asa cum berzele sunt pasarile maternitatii!

| Seba2013 a răspuns:

Nu este adevarat, si nici Diavolil nu este cum il deseneaza ei.
El nu este cu coarne, este frumos.

| drutzix a răspuns:

Si tiganii sunt negri. Coincidenta? Nu cred laughing

| Drolja a răspuns (pentru drutzix):

Și tu ești cam negru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si nu. Nu pentru ca Dumnezeu le-a creeat, da pentru ca exista un demon care are putere asupra corbiilor si ciorilor, acesta e poreclit "Imparat al corbiilor", Malphas.

| Drolja a răspuns:

Că-s negre.
Şi dracu' e negru.

| Innsbruck a răspuns:

Ciorile sunt pasarile lui Itachi

| claudica2703 a răspuns:

Nu. Astea-s mituri și povești de speriat copiii. Toate vietățile sunt create de Dumnezeu, deci...

| Bibliapentrusceptici a răspuns:

Ciorile? Ha ha ha
Și cum rămâne cu virușii, bacteriile, etc. Pe ăștia cine i-a mai creat?

| Mayre a răspuns:

Nu, nu e adevarat. Asta probabil o vezi in filme. De-a lungul timpului asa numita biserica a inventat tot felul de baliverne pentru a speria oamenii naivi pentru a-i putea controla mai usor. happy

| Jardelin a răspuns (pentru Mayre):

Care biserica a inventat ca ciorile sunt pasarile diavolului, ai putea sa-mi spui?

Întrebări recente