| IMINENT a întrebat:

E adevarat ca in manualul de religie pentru clasa I scrie ca te calca masina daca nu mergi la biserica?

12 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nu pot sa cred asa ceva! Tu ai glume in program?! happy

| 4b a răspuns:

Vezi ca nu interpretezi bine ''ideea''.
Sanatatewinking

| Azm a răspuns:

Se pare ca da.

| M25M a răspuns:

Nu stiu ce sa iti spun despre manualele de azi insa cand eram eu in clasa intai, erau tot felul de povesti in manualul respectiv gen: Andrei a vazut un cuib de vrabii si a vrut sa faca rau si sa il distruga. A luat scara si cand era cat pe ce sa nimiceasta casa pasarilor a cazut si si-a rupt(nu mai stiu ce). Andrei a vrut sa faca rau unei fiinte create de Dumnezeu si Andrei a fost pedepsit ...blabla.
Nu m-ar mira sa bage frica in copii cu astfel de povesti si azi prin cartile scolare de religie.

| Miauti a răspuns:

DA! si mai scrie ca daca nu porti cruciulita de gat sfintita o sa arzi in focul iadului.

Răspuns utilizator avertizat
| Ad1tza a răspuns:

laughing))))))))) N-am auzit asta.

| TiggerO a răspuns:

Nu stiu daca in cel de clasa I dar stiu ca intr-un manual de religie scria ceva de genul acesta. Eu auzisem ceva ca daca arunci cu o piatra dupa pasari te loveste masina pe trecerea de pietoni. Poate e ca tine, sti tu mai bine cum e expresia. De la aceasta expresie situ ca ministerul educatiei a vrut sa schimbe mult din manualele de religie.