| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca maine vine apocalipsa? Am auzit ca de maine se baga noile buletine cu 666 si in biblie se specifica ca o data cu asta vine apocalipsa. Mie cel putin mi-e frica

20 răspunsuri:
| KhludCiprian a răspuns:

Apocalipsa a venit: in anul 70 e.n. templul din Ierusalim a fost distrus, si cu el, Iehova a murit.
Imi pare rau sa iti dau vesti atat de proaste, dar de asta Vestea Buna e ca nu mai conteaza ca ai buletinele sunt electronice sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru KhludCiprian):

N-am inteles nimic

| mODIN a răspuns:

Unde scrie in Biblie de buletine?

| Deaad a răspuns:

Da,vine apocalipsa. Fugi in buncar!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru mODIN):

Scrie de antihrist

| Dandanache a răspuns:

Ai partial dreptate. Nu se baga noile buletine, de maine se scumpesc accizele.

| KhludCiprian a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica: crestinii profeteau apocalipsa pentru o multime de lucruri, unele chiar serioase: distrugerea templului din Ierusalim, ce ma face sa cred ca faptul ca se fac buletine electronice in Romania sa fie infim.
Legat cu partea cu Dumnezeu a murit, este ca daca citesti Biblia in detaliu, Dumnezeu era in "Sfanta Sfintelor" si acel loc a fost distrus cand a cazut templul in 70 e.n. Daca vrei sa cauti evenimente dramatice in crestinism: aceasta-i, nu un chip electronic.

| iurii75 a răspuns:

Parţial şi nu din cauza buletinelor. Mâine îţi ese mâţa din viceu şi va începe să se răzbune.

| DarkAndDreary a răspuns:

Pffft...Cred ca e a 5-a apocalipsa prin care o sa trec.

| blessedbygod a răspuns:

Mâine mai mult ca sigur nu va fi Apocalipsa. Apocalipsa va veni pe neaşteptate, în ziua în care nici nu te vei gândi la asta. So... mâine nu vine sigur.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E la fel de adevarat ca porcaria cu 2012, dar cei slabi de inger ca tine cred orice prostie care le e bagata pe gat. daca va fi vreodata vreun sfarsit al lumii va fi facut de mana noastra, cu bombe nucleare sau alte minunatii nu mama natura sau alte chestii

| sublime89 a răspuns:

Ti-e frica, normal, pentru ca esti un rezultat al superstitiei inimaginabile la care s-a putut ajunge in Romania. Suntem cea mai ramasa in urma tara din UE, si una dintre cele mai inapoiate din Europa.

| DarkAndDreary a răspuns (pentru blessedbygod):

Eu ma astept in orice zi la (zombie) apocalypse.
Deci n-o sa vina niciodata.
Checkmate.

| robby212 a răspuns (pentru KhludCiprian):

Asta-i buna...
Pff. laughing)))

Răspuns utilizator avertizat
| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Matei 24:36 - "Iar ziua şi ora aceea nimeni nu le ştie, nici îngerii din ceruri, nici Fiul, ci numai Tatăl."

- Isus Cristos.

| DarkAndDreary a răspuns:

Sa vedem. E 1 Aprilie si n-a venit apocalipsa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Doar am zis ca sa va spun, cum TPU nu-mi permite sa pun o intrebare-neintrebare, am format totul sub o forma de intrebare.
Phwsh, nu va dati deloc seama si voi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

P.S.: A fost 1 aprilie, nu v-ati prins?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu prea ai cum sa iti dai seama ce e adevarat sau nu, la cata prostie e in lume. toti cred tot felul de superstitii si prostii, si am crezut ca si asta e o intrebare de genu "crezi in mos craciun?", salut