| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca maine vine apocalipsa? Am auzit ca de maine se baga noile buletine cu 666 si in biblie se specifica ca o data cu asta vine apocalipsa. Mie cel putin mi-e frica

20 răspunsuri:
| Dandanache a răspuns:

Ai partial dreptate. Nu se baga noile buletine, de maine se scumpesc accizele.

| mODIN a răspuns:

Unde scrie in Biblie de buletine?

| anonim_4396 explică (pentru mODIN):

Scrie de antihrist

| sublime89 a răspuns:

Ti-e frica, normal, pentru ca esti un rezultat al superstitiei inimaginabile la care s-a putut ajunge in Romania. Suntem cea mai ramasa in urma tara din UE, si una dintre cele mai inapoiate din Europa.

| iurii75 a răspuns:

Parţial şi nu din cauza buletinelor. Mâine îţi ese mâţa din viceu şi va începe să se răzbune.

| Deaad a răspuns:

Da,vine apocalipsa. Fugi in buncar!

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Matei 24:36 - "Iar ziua şi ora aceea nimeni nu le ştie, nici îngerii din ceruri, nici Fiul, ci numai Tatăl."

- Isus Cristos.

| KhludCiprian a răspuns:

Apocalipsa a venit: in anul 70 e.n. templul din Ierusalim a fost distrus, si cu el, Iehova a murit.
Imi pare rau sa iti dau vesti atat de proaste, dar de asta Vestea Buna e ca nu mai conteaza ca ai buletinele sunt electronice sau nu.

| anonim_4396 explică (pentru KhludCiprian):

N-am inteles nimic

| KhludCiprian a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica: crestinii profeteau apocalipsa pentru o multime de lucruri, unele chiar serioase: distrugerea templului din Ierusalim, ce ma face sa cred ca faptul ca se fac buletine electronice in Romania sa fie infim.
Legat cu partea cu Dumnezeu a murit, este ca daca citesti Biblia in detaliu, Dumnezeu era in "Sfanta Sfintelor" si acel loc a fost distrus cand a cazut templul in 70 e.n. Daca vrei sa cauti evenimente dramatice in crestinism: aceasta-i, nu un chip electronic.

| robby212 a răspuns (pentru KhludCiprian):

Asta-i buna...
Pff. laughing)))

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E la fel de adevarat ca porcaria cu 2012, dar cei slabi de inger ca tine cred orice prostie care le e bagata pe gat. daca va fi vreodata vreun sfarsit al lumii va fi facut de mana noastra, cu bombe nucleare sau alte minunatii nu mama natura sau alte chestii

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Doar am zis ca sa va spun, cum TPU nu-mi permite sa pun o intrebare-neintrebare, am format totul sub o forma de intrebare.
Phwsh, nu va dati deloc seama si voi.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

P.S.: A fost 1 aprilie, nu v-ati prins?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu prea ai cum sa iti dai seama ce e adevarat sau nu, la cata prostie e in lume. toti cred tot felul de superstitii si prostii, si am crezut ca si asta e o intrebare de genu "crezi in mos craciun?", salut

| DarkAndDreary a răspuns:

Pffft...Cred ca e a 5-a apocalipsa prin care o sa trec.

| DarkAndDreary a răspuns:

Sa vedem. E 1 Aprilie si n-a venit apocalipsa.

| blessedbygod a răspuns:

Mâine mai mult ca sigur nu va fi Apocalipsa. Apocalipsa va veni pe neaşteptate, în ziua în care nici nu te vei gândi la asta. So... mâine nu vine sigur.

| DarkAndDreary a răspuns (pentru blessedbygod):

Eu ma astept in orice zi la (zombie) apocalypse.
Deci n-o sa vina niciodata.
Checkmate.