| RAY a întrebat:

E amuzant cum anumiti oameni cred ca iti trebuie un motiv concret pentru a nu crede in Dumnezeu, dar cand vine vorba de unicorni, spre exemplu, simpla lipsa a dovezilor e suficienta

oare de ce se gandeste in acest mod?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Că așa a fost învățat din tată-n fiu.Să creadă în ceva „divin" că acel divin îl va ajuta să aibă parte de o viață fericită.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ca să nu mai vorbim de Moş Crăciun şi iepuraşi de paste, nu?

| Steregoi a răspuns:

Nu s-au gasit fosile de unicorn sau schelet de unicorn. Dumnezeu nu e muritor si nu se fosilizeaza si nu are oase.

| PumpkinDoll a răspuns:

E asa de simplu de explicat incat e complicat ca dracurolling on the floorCa atunci cand ii spui unei persoane o gluma si chiar daca o explici nu se prinde. Diferenta dintre Dumneeu si unicorni e ca basmul lui e mai vechi si mai raspandit, daca are vreun sens.