| Inferno a întrebat:

"E inuman sa iti lasi copilul sa moara."
Este?

7 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

In mod cert, asa e. Ca parinte ai datoria sa faci tot posibilul pentru a-ti salva copilul, pacat ca multi nu vor asta.

| Doub a răspuns:

Da,este!

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Ce intrebare pui si tu. Cum naiba sa iti lasi copilul sa moara.Normal ca e inuman si nu are legatura cu religia. E chestie de sanatate mentala. Nu ai nevoie de un dumnezeu sa iti spuna asta. Numai un om bolnav psihic si-ar lasa copilul sa moara.

| Mechanix a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Se referea la martorii lui Iehova care preferă să își lase copiii să moară decât să le facă transfuzie de sânge.

| AtateaConditii a răspuns:

Daca e in puterea ta sigur ca e inuman.

| Boss_Ionut_1999 a răspuns:

In opinia mea e inuman sa lasi pe oricine sa moara.

| Sieb a răspuns:

Nu e inuman... e o anomie, o patologie. Dar umanitatea nu se pierde oricât de revoltaţi am fi în faţa unei asemenea fapte ci doar trece într-un plan secundar.