|

E păcat sa elimini sperma, adica sa elimini hormonii aceia care te excita?

16 Raportează Evaluează
Răspuns Câştigător
| a răspuns:

Eu nu te condamn, pentru ca as fi un ipocrit, deoarece in trecut si eu am fost robit de acest pacat al masturbarii. Dar slava Domnului ca am scapat de el.
Dumnezeu stie deja ce se intampla si faptul ca ai pus o intrebare in acest sens, este un semn bun, inseamna ca te intereseaza relatia ta cu Dumnezeu, si cauti o solutie. Dumnezeu nu este un Dumnezeu dezinteresat, El nu iti spune ''Vezi ca pe drumul ala trebuie sa mergi, sa faci bine si sa te descurci sa ajungi la capatul drumului, nu imi pasa cum si ce faci, dar du-te.'' Nu.
Dumnezeu este foarte atent cu copiii Sai, El lupta alaturi de ei, sta langa ei, nu ii paraseste in greutati, si le da putere.
Este si dovedit stiintific de catre medici, eu am avut ocazia sa ascult un medic de la Regina Maria, a spus ca este doar o chestiune de vointa, si vei fi mai energic si mai activ in lipsa acestui lucru.
Pentru ca are efecte si la nivel psihic, anxietate, timiditate, inchidere in propria persoana de multe ori. Desigur, parerile sunt impartite, dar spun ce am auzit.
Iti recomand un video draga prietene, este un video facut de un om, care a fost biruit de acest pacat, si l-a eliminat din viata lui, este foarte intresant, in primele minute o sa fie o cantare si o sa descrie putin viata lui, daca doresti poti trece peste primele 10-15 minute.

https://www.youtube.com/watch?v=fgURfKU0iVg&t=387s

Te rog, nu ignora, urmareste-l.

15 răspunsuri:
| a răspuns:

Clar. Absolut tot ce tine de sex e pacat

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| explică (pentru suntserios):

Pai da, dar gen dacă o fac o data scap o perioada, și după ceva timp apare iarasi

| a răspuns:

Irinel15123532 omule pavel omora crestini e un sfant iar omul asta pur simplu iti elibereaza dorinta sexuala, si daca ai vise umede tot pacate sunt, reveniti in secolul 21, suntem de rusinea europei ce naiba

| a răspuns:

E pacat sa o arunci, incearca sa o vinzi la banca mondiala de sperma.

| a răspuns:

Cat faci copii, ce se intampla?rolling on the floor

| a răspuns:

Irinel15123532, Maria era casatorita cu zeul evreu sau cu duhul? rolling on the floor

| a răspuns:

Masturbarea si actele sexuale in afara casatoriei sunt condamnate de biblie ca fiind pacate. Citeste noul testament, Hristos te iubeste.

https://www.youtube.com/watch?v=-Xd4FKp4Bj8&t=1975s

Biblia spune asa, ''Cine il are pe Fiul, are viata, cine nu il are pe Fiul, nu va vedea viata''

Si ''Eu sunt calea, adevarul, si viata, nimeni nu vine la Tatal decat prin Mine''

''Oricine va chema numele Domnului va fi mantuit''

''Daca nu se naste cineva din nou, nu va intra in imparatia Lui Dumnezeu''

Dar te intreb ceva. Esti mantuit? Ai numele scris in cartea vietii mielului? Ai Duhul Sfant in interiorul tau? I-ai spus vredata Lui Dumnezeu ca vrei sa fii mantuit si sa il primesti pe Hristos ca mantuitor personal? Daca raspunsul este ''nu'' atunci lasa-ma sa iti prezint ceva.
Când vorbim de vestea Bună a lui Dumnezeu pentru tine, trebuie să știi câteva lucruri de la început. Dumnezeu te iubește și ai valoare pentru El Cea mai puternică încurajare pentru ca omul să se întoarcă spre Dumnezeu este minunata Lui chemare de dragoste: „Fiindcă atât de mult a iubit Dumnezeu lumea încât a dat. (Ioan 3:16). Dumnezeu te cheamă la El deoarece te iubește! Dumnezeu te iubește și El a pus o valoare deosebită în tine deoarece te-a creat după chipul și asemănarea Lui și pentru că Fiul Său, Isus Hristos, a ales să moară pentru tine, în locul tău și din cauza ta. Astfel, indiferent de valoare pe care oamenii spun că tu o ai sau nu, există Cineva cu adevărat îndreptățit să îți spună: „Eu te iubesc; tu ai valoare pentru Mine! Trebuie de asemenea să cunoști încă un lucru extrem de important: mant 01 dumnezeuPăcatul însă te desparte de Dumnezeu Păcatul a fost cel mai urât, cel mai grozav lucru care se putea întâmpla pe pământ. El nu este prezent numai la criminalii populației, ci Biblia ne spune că „nu este niciun om neprihănit, niciunul măcar. Căci toți au păcătuit și sunt lipsiți de slava lui Dumnezeu." (Romani...2005 - 2181 + Vezi răspunsul întreg

| a răspuns (pentru Irinel15123532):

Bai baiatule, cat ai putut scrie doar ca sa nu lasi omul sa se masturbeze. Fratele meu, cata frustrate poate sa zaca in tine?

| a răspuns (pentru Irinel15123532):

Si ce fac daca nu mai pot sa tin in mine? (sti tu, ..instinctul animalic.)

| a răspuns (pentru mudokins78):

Ia frate si te masturbează. E ceva normal si sanatos pentru organism. E chiar si dovedit medical. Crezi ca popii nu freaca maimuta? Hai serios. Daca am presupune prin absurd ca batranelul ala din nori exista nu ar trebui sa de atentie la alte probleme ale lumii si nu la maimuta ta? Daca te intreaba vreodata ii zici ca doar te spalai ai ai frecat mai tare si na...

| a răspuns:

Daca te ajuta irinel nu mai este pacat.

| a răspuns:

Haha, ce ma bucur ca am intrat si pe la categoria religie. Ma sparg de ras la intrebari. Da mai ales la răspunsuri

| a răspuns:

Da. Dacă dorești, te pot informa despre tot, de la 0 la 100; și te pot ajuta să te lași pentru totdeauna de acest păcat care îți distruge sufletul, și apoi trupul.

| a răspuns (pentru Ephraim):

Dap, se duce la veterinar: intra taur si iese bou.

| explică:

Deci, eu am nevoie doar sa scap de dorința sexuala și nu știu cum