| iEmonel a întrebat:

E pacat sa intretin relatii sexuale cu un baiat? [ eu fiind baiat ]

[ un mic bonus: http://www.youtube.com/watch?v=zKAW96N-Vms ]

20 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

*cre(s)tin mode on*
Prea Maritul Dumnezeu se va supara pe tine, pagan gay!
*cre(s)tin mode off*
N-are nimic, poti sa-ti bagi pwula in cate fundulete vrei. big grin
Tu vorbesti serios sau, faci misto?

P.S: tare clipul laughing

| wales a răspuns:

Libertinajul ateist își spune în cele din urmă cuvântul și demonstrează cât de dăunător este pentru întreaga societate. Și în glumă dacă o spui, asta înseamnă că te-ai gândit serios la acest lucru.

| iEmonel explică (pentru wales):

Nu m-am gandit, am fost sub influenta diavolului [ alcoolul laughing ]

| KodrutZ a răspuns (pentru wales):

Pina la "libertinajul ateist", cred ca biblia mentioneaza relatii homosexuale si intre rude apropiate cu multa vreme inainte de a se fi pomenit de "ciuma" asta care e ateismul, nu crezi?
On-Topic: Treaba ta ce faci/cu cine faci, atita vreme cit nu o faci in public. Dormitorul fiecaruia e treaba privata, nu ar trebui sa ii doara pe altii de ce face el/ea acolo.

| wales a răspuns (pentru KodrutZ):

Bineînțeles că Biblia menționează despre aceste orori, dar cine crezi că le practica? Oamenii temători de Dumnezeu în niciun caz. Au fost oameni fără Dumnezeu " atheos ", de aici și derivă cuvântul ateu. Ateismul sub o formă sau alta, datează din timpuri foarte străvechi:

" Lui Set i s-a născut şi lui un fiu şi i-a pus numele Enos. ATUNCI AU ÎNCEPUT OAMENII SĂ CHEME NUMELE DOMNULUI." Genesa 4:26.

Din acest verset înțelegem, că a fost o vreme îndelungată de la căderea omului în păcat " răzvrătire și neascultare ", când oamenii au fost fără Dumnezeu " atheos = ateism ".
Și în declinul marilor civilizații și imperii, homosexualitatea a fost crescută și privită ca ceva normal. Nu mai vorbesc despre Sodoma și Gomora, unde homosexualitatea a fost la cel mai înalt nivel și practicată de toți locuitorii acelor așezări, iar în final Dumnezeu a decis eradicarea acelor orori, cu dispariția lor de pe fața pământului. Pentru noi, acest lucru, trebuie să fie un semn, unde suntem și încotro ne îndreptăm?!

| KodrutZ a răspuns (pentru wales):

Ca rasa, ne indreptam catre autodistrugere, insa nu datorita lucrurilor vazute ca imorale privite prin prisma povestilor din biblie, ci datorita lacomiei intregii rase umane (pe scurt, n-are rost sa divaghez pe tema asta). Cine le practica, aceste "orori" cum le zici tu? Sint si destui preoti, vezi cazurile mediatizate mai recent...
P.S. Nu e vorba se semne, e vorba de ciclicitatea istoriei recente si faptul ca urmatorul razboi mondial care se va duce de catre armatele marilor puteri intre ele si nu economic cum se duce acum va fi ultimul.

| wales a răspuns (pentru KodrutZ):

Eu nu am minimalizat prezentând acest fapt istoric, ci doar am rămas strict pe întrebarea principală.
Homosexualitatea este și ea prezentată printre multe alte lucruri care vor determina decăderea umană. Prezența ei crescută în perioadele de declin a tuturor marilor civilizații, am spus că reprezintă un semn foarte clar unde suntem și încotro ne îndreptăm.
Îți recomand să citești cartea " CE SE ÎNTÂMPLĂ CU LUMEA ÎN CARE TRĂIM? ", un Bestseller scris de David Jeremiah, vei înțelege altfel lucrurile.

| KodrutZ a răspuns (pentru wales):

"conservative evangelical Christian author, evangelist, and currently the senior pastor of Shadow Mountain Community Church, an evangelical megachurch in El Cajon, California" - as fi preferat totusi o abordare mai agnostica a subiectului...

| wales a răspuns (pentru KodrutZ):

Îmi pare rău că nu pot să-ți satisfac această dorință, eu am vederi creaționiste, în + ar fi mult de discutat pe marginea acestui subiect atât de interesant, dar TPU nu îndeplinește toate condițiile pentru așa ceva și nu poate media această discuție. Cu siguranță, intervențiile ostile, ar transforma acest subiect într-un câmp de luptă.

| KodrutZ a răspuns (pentru wales):

Si eu am vederi partial creationiste, in sensul ca mi se pare mult mai plauzibil sa fim un experiment (care se cam dovedeste a fi esuat) al unei civilizatii mult mai avansate decit creatia in 7 zile a unui barbos. Pe de alta parte, multe fapte din biblie si alte "scrieri sfinte" este foarte posibil sa descrie intilniri cu "creatorii" nostri sau "mesangeri" ai lor. Din pacate, majoritatea celor cu vederi creationiste iau in brate povestea cu dumniedzau care a facut lumea in 7 zile, adam, eva, isus ridicat la cer si alte alea. Daca ar fi sa o luam pe dovezile existente, am fost creati, da, insa de altii mai avansati ca noi. De aici ar mai ramine partea cu crearea universului/existenta lui perpetua, dar deja trecem in alta liga... si in plus, sintem off-topic la subiectul de fata, oricum!winking

On-Topic: Repet, nu e nici un pacat - e chiar o bucurie pentru restul baietilor care vor avea mai multe fete la dispozitie!winking

| ShowTim3 a răspuns:

Te invit sa iti bagi p7la in cur, nimeni nu o sa te opreasca.

| Kosuchin a răspuns:

Pacat de tine daca nu folositi durex.

| вèiiiвiii a răspuns:

Fiecare cu placerile salewinking
Dar atat relgios eu nu cred ca este binewinking
In fine atat timp cat iti pot, odela viata cum vrei tu faci ce vrei.
Dumnezeu a lasat barbatul sa se unseasca cu femeiawinking.
Dumnezeu la creat pe om dar la lasat sa faca ce vrea cu viata sawinking.
Sper ca te-am ajutatwinking
Bafta kiss
Fundabatting eyelashes?

| Trolli a răspuns:

E pacat de fundul tau. Vai de el.

| bogdancyp a răspuns:

Cred ca daca nu erai si tu convins, sigur nu intrebai, e pacat impotriva firii, nu este ceva firesc.

| bogdancyp a răspuns:

Daca nu ai fi convins ca e pacat, n-ai mai fi intrebat, e pacat impotriva firii, nu este ceva firesc sa se impreunue barbat cu barbat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te-ai nascut gay sai bi cum sa fie pacat asa e natura ta doar prosti sau ipocrirti nu pot intelege asta e ceva normal in natura homosexulalitatea si bisexulalitatea cati popi sunt gay multi chiar si papi bucarate de viata ea un perzevativ vezi ca sida se transmite si la gay prin sex anal sau oral bafta multa

Răspuns utilizator avertizat