| mentholinks a întrebat:

Eram suparat si l-am blestemat pe Dumnezeu si toata creatia lui. E ceva grav?

14 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Important este sa îți ceri iertare lui Dumnezeu și sa nu mai faci acest lucru.

| RAY a răspuns:

Ceva normal la crestini

| Drimmero a răspuns:

Trolling de calitate vedem si noi?

| Mayhem666 a răspuns:

O sa arzi pentru eternitate intr-un loc care nu exista, pentru ca ai injurat un prieten imaginar al multor persoane.
Bwahahaha!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te referi la asta crestin nu este nimic grav. Nici nu exista.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Salut. Nu e chiar grav grav dar nu e bine. Te sfătuiesc să zici asta preotului la următoarea spovedanie (nu ai de ce să-ți fie rușine sau teamă) și în mod normal o să-ți citească o rugăciune de dezlegare și o să te sfătuiască să nu mai repeți păcatul (încearcă să duci o viață în comuniune cu Dumnezeu), Bunul Dumnezeu să-ți dea putere.

| Iunix a răspuns:

Blestemele sunt doar cuvinte. Nu știu dacă Dumnezeu s-a supărat pe tine dar mai nasol e dacă te-a auzit Moș Crăciun, atunci e ceva grav că nu o să-ți mai aducă cadouri.

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Dumnezeu nu exista dar creatia aia la care te referi tu inseamna si omenirea. Cine ne-a facut pe noi si restul vietuitoarelor plantelor etc au fost mai multi cum ii cheama nu stim dar este creatia lor nu a lui dumnezeu care este inventat de biserica

| CinevaAnonimă a răspuns:

Nu e bine sa blestemi pe nimeni.Dar daca ai facut-o, trebuie sa te caiesti si sa te spovedesti.Si alta data ai grija sa nu te superi pe Dumnezeu pentru ca nu are rost. Daca El nu iti indeplineste vreo dorinta inseamna sau ca iti pune rabdarea la incercare, sau ca stie ca nu ai nevoie de ea.Si sa iei o hotarare de a nu mai blestema.

| August99 a răspuns:

Stai linistit ca nu patesti nimic

| BogdantheDreamer a răspuns:

"Nu trebuie sa ne indoim de existenta blestemului. Daca avem rugaciuni pentru inlaturarea lui, inseamna ca el exista. In rugaciunea de la inmormantare, preotul sau episcopul spune: "si daca a cazut robul tau acesta sub blestemul tatalui sau, al maicii sale sau sub blestemul sau.
iarta-l pe acesta prin mine si nevrednicul robul tau" (Molitfelnic). Din aceste cuvinte reiese ca blestemul poate prinde viata si atunci cand omul se blesteama pe sine insusi."

| Idris a răspuns:

Daca te caiesti si iti pare sincer rau pentru ceea ce ai facut atunci te va ierta cu siguranta. Dumnezeu va ierta faptele facute de om din cauza uitarii sau fara intentia de a face un lucru. Eu te intreb ce te-a facut sa recurgi la aceasta fapta?

| KiszMy a răspuns:

L-ai blestemat pe D-zeu?! Grav, vine Apocalipsa laughing

| Buloi_Alina_1976 a răspuns:

Da sa nu mai faci asta.