| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca sa recunoscurt Ierusalimul drept capitala Israelului?

Stiu ca asta e semn ca va veni sfarsitu lumii...

Răspuns Câştigător
| Mclaren12 a răspuns:

Nu corect nici macar sa recunosti Israelul. Israel nu a existat niciodata pana in 1948 decat in scrierile fictive ale evreilor. Nu doar ca le-au furat tara palestinienilor, dar i-au mai si ucis in masa.

| anonim_4396 explică (pentru Mclaren12):

Hai serios. Esti tocmai pe invers baiete.

| Mclaren12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ma lua cu bazaconiile tale crestine ca asa ii mai ridicati pe evrei in slavi de parca tocmai ati fi venit de pe alta planeta. Israelul nu are absolut niciun drept pentru teritoriul ocupat.

| anonim_4396 explică (pentru Mclaren12):

Bai desteptule. Nu e vb de nici o religie. E vorba de istorie. Pune mana si mai citeste. Palestina nu exista si nu a existat nicioadata. Jerusalimul nu are nici o treaba cu palestinienii xare au invadat zona de linga mare. Uita-te pe harta. Eu vor sa recunoasca toata zona ca fiind al lor ca semn al victoriei a islamului. Islamul ca atare cred ca esti ee acirs ca ar trebui eliminat cu totul de p fata pamantului daca s-ar putea. Nu zic ca altii ar fi mai buni dar e cea mai draconica rwligie dintre toate. Pt palearinieni care sunt o gramada de viituri din zona araba si original din insula crtea au venit in zona pentru ca au gasit de lucru si se traia mai bine decat in zonele lor de bastina vezi lumea araba. Evreii intodeauna au gasit cum sa aduca o zona geografica saraca intruna bogata ceea ce arabii nu pot sa faca niciodata. De aia acum le convine sa ia totul ca si cum ei ar fi construit totul acolo. Nu tin partea nimanui dar nu spune ca palestinienii ar fi ceva popor de mult stabilit acolo si evreii le-au luat tara. Musulmanii ar lua orice tara sa zica ca ii a lor...de fapt tot ii a lor.nu asa zic ei? Nu sriu de unde iti iei tu informatiile de pe fake news?

| Mclaren12 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Bai desteptule. Nu e vb de nici o religie. E vorba de istorie"
Si atunci de ce bati campii cu musulmanii?

"Palestina nu exista si nu a existat nicioadata"
Da, e clar. Bossulica, uite care-i treaba. Palestina este un stat antic in care au locuit populatii pagane inainte sa fie infestat cu islamism in secolele 7-8. Dat fiind ca in Palestina se aflau drumuri comerciale de rascruce, triburile antice evreiesti au cautat si acolo un refugiu in speranta ca o vor duce mai bine pe seama jefuirii negustorilor pentru ca erau triburi de talhari si hoti.

"Evreii intodeauna au gasit cum sa aduca o zona geografica saraca intruna bogata ceea ce arabii nu pot sa faca niciodata"
Ce ma? laughing
Evreii nu au detinut niciodata o zona geografica. Nu stiu daca esti constient, dar evreii in istoria lor au fost expulzati de peste 200 de ori din zonele in care au migrat pentru ca pur si simplu nimeni nu-i voia in tara lor si cred ca am zis mai sus de ce. Ei nu au creat nimic. Le-au furat palestinienilor o tara deja pusa la punct iar noul Israel fondat a trait pe spatele miliardelor germanilor si pe cine stie ce alte surse straine de venituri. Asa cum evreii au fost expulzati in istoria lor si din Spania, Rusia, Franta, Austria etc. asa au fost expulzati in antichitate si din teritoriul care astazi se numeste Israel. Zici de musulmani ca pretind ca tara le apartine dar de fapt nu au migrat populatii musulmane in Palestina, ci populatia deja stabilita a fost infestata cu islamism exact asa cum si Imperiul Roman a fost infestat cu crestinism. Eu nu dau doi bani nici pe islamism, nici pe crestinism si nici pe iudaism, de fapt toate 3 ar trebui sa dispara de pe fata pamantului, dar sa zici de Palestina ca nu a existat doar pentru ca ai ciuda pe islamism este o aberatie. Stiu si eu ca ii spala pe creier mai rau decat crestinismul isi spala adeptii pe creier dar daca vrei sa dai vina pe cineva pentru asta, da vina pe evrei pentru ca ei au inventat si crestinismul si islamismul.

| anonim_4396 explică (pentru Mclaren12):

Vad ca iti plac teriile conspirative. Daca ar fi cum zici tu ar pleca din zona fiind viituri. Nu le ajunge tarile musulmane din jur asa-i sau vrei sa fii tu political corect?

| Mclaren12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Și ce teorie conspirativă vezi tu mai sus mai exact?
Și care-i faza cu țările musulmane? În afară de Iran probabil toate celelalte țări musulmane sunt conduse cel puțin economic și financiar de evrei, plus că Israelul mai are în spate și SUA condusă tot de evrei. Deci în afară de Iran nu s-a luat și nici n-o să se ia nimeni de Israel până nu scapă de influența evreiacă.
Te-aș sfătui să nu mai crezi tot ce ți se zice la școală și la televizor că așa ne spală sistemul pe creier cu istorie falsă. Eu unul când eram la școală nici măcar n-am auzit să mi se predea vreodată ceva despre statul Israel și cum a fost el instaurat în 1948.

| anonim_4396 explică (pentru Mclaren12):

Asculta...dava tu crezi ca toti suntem condusi de evrei si mai ales tarile musulmane atunci asta e teoria conspiratiei de care vorbeai. Daca tie nu iti plac evreii e treaba ta mie mie indiferent si unii si altii.

| Mclaren12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Normal ca-ti este indiferent atunci cand habar n-ai ce istorie ti se arunca in fata si cate atrocitati au facut indivizii astia.

| anonim_4396 explică (pentru Mclaren12):

Aha. Cred ca nimic nu se compara cu atrocitatile facuta de musulmani. Nu ai cum sa compari asta cu cele facute se evrei.

| Mclaren12 a răspuns (pentru anonim_4396):

O fi facut musulmanii atrocitati, dar te-ai uitat la cine ii conducea? Un exemplu foarte simplu, organizatia terorista ISIS a fost creata si finantata de evreii americani si cu sprijinul Israelului daca nu gresesc, in scopul de a cuceri complet Iranul. Aici chiar nu este vorba de religie, evreii sunt o rasa, nu o religie sau un popor. Citeste protocoalele inteleptilor sionului (de preferat in engleza).

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Mclaren12):

N'ai cu cine; istoria si politica "este grele" atunci cand mintea este ingusta si gandirea, limitata.winking