| anonim_4396 a întrebat:

Este creştinismul o religie masochistă?

10 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Ti-ai sters intrebarea pentru a nu vedea geniul din spatele intrebarii. Cata modestie.

| anonim_4396 explică (pentru Inferno):

Ok unul l-a mana nu mi-am sters intrebarea si am postat ca anonim (am avut avantajul ca era pe telefon):p, 2 daca era pana acol modificam intrebarea, iar 3 nu m-am uitat in dex

| danut a răspuns:

Nu dragule, deoarece nu "lucreaza" sub acoperirea anonimatului.

NOname
| NOname a răspuns:

Mai degrabă sado-masochistă - se chinuie singuri, îi chinuie şi pe alţii - slugi şi călăi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.dar ce insamna masochista? sa inteleg ca tu nu esti crestin? deci nici masochist? poate esti ateu si sadic? nu stiu ci insamna da am auzit si eu pe aci de un marchiz de sandwich.el e? era crestin? frate da ce le am.de ce esti aninom?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce masochista? Nu prea vad legatura!

| ancaemilia a răspuns:

Nu are nici o legatura

| Actaar a răspuns:

Asta nu stiu dar garantat este stupida

| Luka32 a răspuns:

MASOCHÍSM n. Perversiune sexuală caracterizată prin apariția plăcerii sexuale numai după producerea unei dureri fizice. /